Zacheus

¨Je podle vás lepší nemít žádné přátele, nebo mít pár falešných přátel?

Nejlepší odpověď
ivzez

„Falešní přátelé“ jsou nesmysl → šlo by v nejlepším případě o falešné známé.
A než takové, to radši žádné.

Další odpovědi
Rokio

Pokud se člověk o sebe dokáže postarat, tak je lepší nemít žádné přátele.

EKSOT123

Je rozdíl mezi nedokonalým přítelem a falešným přítelem. Falešný přítel může někdy být dokonce mnohem horší než sám nepřítel. Ale nedokonalý přítel někdy přinese hořkost, někdy dobro. (Není růže bez trní.) Viz Jobovi přátelé v bibli. Sice nebyli falešní, ale přesto mu v nouzi uškodili v dobrém úmyslu, aby ho nasměrovali na pokorné smýšlení. Zkrátka člověk má své limity, nelze čekat víc.
I sám člověk je tupý a má chyby. Přátelství v lepším případě pomáhají jeho špatné stránky obrušovat a dobré posilovat. Bez přátel se z člověk může stát podivné individuum.
Turecké přísloví: kdo hledá přítele bez chyby, zůstane bez přátel a sám.
Dobrá studňa v suchu vodu dáva, dobrý priateľ v núdzi sa poznáva.
Kto nerozumie jednému pohľadu, nepochopí ani dlhé vysvetľovanie. Arabské přísloví
Jsou dva druhy přátel, jedni se dají koupit, druzí jsou k nezaplacení.
Přátele není možné koupit. Ale zato se dají výhodně prodat.

paul1

Určitě je lepší mít aspoň jednoho přítele a pár dobrých známých.

alik360

Radši žádného. A známý najdeš vždycky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Zrovna čtu: Neuzavírejte se do sebe, můžete se dostat do dosti špatné společnosti. ☹