Human

Je podľa vás v poriadku, že podľa trestného zákona sa posudzujú aj činy spáchané mimo územia ČR/SR občanmi ČR/SR?

Je podľa vás v poriadku, že podľa trestného zákona sa posudzujú aj činy spáchané mimo územia ČR/SR, ak ich spáchal občan ČR/SR?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud někdo páchá tr. činy, musí počítat s trestem a je jedno, kde je páchá.

Na druhou stranu platí, že trest může být jen jeden, tak pokud někoho odsoudí mimo čr, už ho u nás soudit nebudou.

Další odpovědi
arygnoc

pokiaľ nebol odsúdený v krajine (alebo na planéte), kde tr. čin. spáchal, a u nás to je trestný čin, je to v poriadku.

;-Q

led

Ako píše zzlatokopka „Pokud někdo páchá tr. činy, musí počítat s trestem a je jedno, kde je páchá.“ a arygnoc „pokiaľ nebol odsúdený v krajine (alebo na planéte), kde tr. čin. spáchal, a u nás to je trestný čin, je to v poriadku.“

V zmysle medzinárodného práva vinník má právo byť súdený tam, kde mu hrozí menší trest, za predpokladu že spĺňa k tomu dané podmienky (občianstvo, miesto trestného činu a podobne…) Buďte radi, že to tak je. Naše (ČR/SR) súdnictvo a trestné právo je totiž humánnejšie než niekde v krajinách Tretieho sveta…
A ako sa na to pozerajú platiči daní, z ktorých peňazí sa platí aj táto „humanitná činnosť“?… Je na to rôzny názor, iný má človek horkoťažko prebíjajúci sa životom z toho minima, ktoré má na poctivé živobytie a iný zas iný… a iný zas potenciálny poberateľ tejto humanity…

no107064

určitě … to by pak každej vyjel do zahraničí tam si nakradl a u nás to měl všechno legálně?