sesednizkola

Je podán návrh na vklad do katastru a běží 20denní lhůta exekuce současného majitele. Exekutor bude chtít byt. Co hrozí?

Hrozi nejake komplikace pro dokoncei prodeje? Pokud ano, co bude s rezervackou slozenou a provizi rk bude hradit kdo, kdyz z obchodu sejde?

Odpovědi
tforro

Otázka je napsaná trochu nesrozumitelně, ale doporučuju kontaktovat exekutora a zeptat se o co jde. Třeba se jedná o maličkost(ne­zaplacený paušál, pokuta, enrgie). Je hloupost odpískat prodej/koupi bytu/domu kvuli třeba pár tisícům. Pokud tam jde o vyšší částku, tak bych se asi obrátil na právníka. Z dotazu jsem nepochopil, zda jsi kupující/prodá­vající. Všeobecně ale vím, že RK nechtějí rezervačky vracet.

bastard92

Hrozí sloučení dvou nemovitostí a katastru se to donese jako popsaná žádost o vyráběný majetek. To se pak těžko vykládá jako osmá exekuce. Raději ne.

lota

Komplikace rozhodně hrozí. Ale těžko radit, když moc nejde pochopit o co jde. Hlavně bych se bála, že exekuce nebude jediná a kdo ví, jaký exekutor si na byt už dělá zálusk jako další. Jinak se dá zeptat i tu: http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/exekuce-a-dluhy/ Mělo by to být odbornější, já jsem laik, jen uvažuji.