kurec

Je podání daňového přiznání těžší jak udělat maturitu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Není.
Vyplnění daňového přiznání zabere pár minut a nejsou
k tomu potřebné žádné zvláštní znalosti
(Finanční správa k formuláři DP poskytuje i návod).

Další odpovědi
Rokio

Odmaturovat je mnohem těžší než vyplnit a podat daňové přiznání.

Pokud máš peníze nazbyt, můžeš požádat daňového poradce, aby za tebe vyplnil daňové přiznání.

Věřím, že na internetu najdeš návod, jak vyplnit daňové přiznání.

autacek

Když víš co kam napsat, tak určitě ne. Pokud jsi ale odkázaný na pokyny, listování v zákonech a ještě nevíš, co který termín a výraz znamená, neznáš vzájemné souvislosti, případné kladné, ale i možné záporné dopady, pak se to může zdát být „maturita“. Budiž ti útěchou, že ono to většinou nějak dopadne a případně ti dají z úřadu vědět, ať něco opravíš, doložíš, či upřesníš, v nejhorším se to dozvíš až doměrkem daně, nebo pokutou. No a pak je to též otázka ceny tvého času, jestli to nesvěříš raději někomu, kdo tomu rozumí a ty se místo toho můžeš věnovat své profesi.

dubraro

Není. Za velkou firmu je to práce na pár dnů (pokud to nespočítá účetní program), za jednotlivce nejvýš hodina, i když nejsi ekonomický odborník.