Speed77

Je podací číslo zásilky totéž jako podací kód?

U ČP. Ale hádám, že to asi není stejné. Podací kód dostává odesílatel na email po vyplnění podání zásilky online. On pak dává ten podací kód na poště – respektive ho má napsaný na tom balíku/psaní nad adresátem, když předává balík k odesílání a už nemusí vyplňovat podací lístek (ve kterém se jinak uvádí podací číslo zásilky) – když ho neposílá doporučeně.
Pokud podací kód a podací číslo není stejné, tak odesílatel se to podací ČÍSLO té ZÁSILKY nikde nedoví?
Obvykle začíná podací číslo DR a pak následuje několik čísel. Podací kod je ovšem složen jen z čísel a písmen bez „DR“ na začátku.

Nejlepší odpověď
annas

Z pohledu odesilatele. Buď znáte kód nebo číslo.

Podací číslo se dovíte, když při podán balíku vyplňujete papírový podací lístek. Pokud on-line, tak dostanete podací kód. Dvě pojmenování číslo odesílané zásilky.

Shrnutí

  1. Podací kód dostanete, kdy vyplnite adresní údaje před odesláním balíků prostřednictvím internetu
  2. Podací číslo získáte při vyplnění papírového podacího lístku.

"Jak vyplnit ONLINE?

Na webu www.poslatbalik.cz vyplňte adresáta, odesílatele a zadejte kontaktní údaje.

Zobrazí se vám vygenerovaný podací kód. Který vám také zašleme e-mailem. Je důležitý pro podání balíku na poště a nahrazuje podací lístek.

Můžete si vytisknout praktický adresní štítek, který nalepíte na balík. Vytiskněte jej a nemusíte tak vypisovat adresu ručně. Adresní štítek zároveň obsahuje i podací kód balíku.

Při podání balíku na poště sdělíte na přepážce váš vygenerovaný kód.

Po podání balíku vám vytiskneme podací stvrzenku."

https://www.ces­kaposta.cz/-/vyplnenim-adresnich-udaju-pres-internet-usetrite-penize-i-cas

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.