Kryšpín

Je počet vlád v Česku od roku 1989 málo, v normě, anebo trochu více?

Je to třináct a ještě dvě se Slovenskem, tak zhruba každé dva roky nová vláda, jak jsou na výměnu vlád státy v Evropě, mění se ještě častěji, neb okolo dvou let je to norma.

Odpovědi
annas

Když si projdete, kdo byl od roku 1993 předsedou vlády, tak uvidíte, jak dlouho „vládl“.

Můžete si připomenout , proč vláda skončila, její skandály , které se objevily, dále úřednická vláda .

Proto se domnívám, že u nás bylo vlád víc, než odpovídá jejich 4letému funkčnímu období.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_vl%C3%A1­d_%C4%8Ceska#P%C5%99eh­led_vl%C3%A1d_sa­mostatn%C3%A9_%C4%­8Cesk%C3%A9_re­publiky

Drap

Je to tak akorát. Žádná norma na to neni.

dubraro

IMHO je to „v normě“ a zejména v souladu s ústavou. Jsou země, kde se vláda v určitém období mění po pár měsících, ba i týdnech (Itálie) a jiné, kde i když proběhnou volby, tak se vláda fakticky nemění mnoho let (Německo).