kurec

Je počet komplexních čísel nekonečno?

Jelikož pokud napíšete jakékoliv komplexní číslo tak k němu dokážeme napsat číslo větší

Odpovědi
Kelt

Ano, jak přirozených, tak reálných i komplexních čísel je nekonečno. Ovšem ta nekonečna nejsou stejná. Tedy nemají stejnou mohutnost , spočetnost. Například množina přirozených čísel a množina čísel od 0 do 1 a pod.

orwell

Komplexních čísel si můžeš skutečně vymyslet nekonečný počet, ale srovnávat je podle velikosti nelze! Nemůžeš tvrdit, že nějaké kompl.č. je větší nebo menší než jiné. Jejich obrazem jsou body v rovině. Můžeš ale porovnávat co do velikosti jejich absolutní hodnoty. Pro úplnost dodávám, že mám na mysli kompl.čísla s nenulovou reálnou i imaginární částí, aby se někdo nedovolával skutečnosti, že každé reálné číslo je vlastně speciálním případem komp. čísla s nulovou imadinární částí a ble ble ble…