sofi

Je platná výpověď z PP, když tam je jiný datum narození?

Nejlepší odpověď
standa

Podle mého názoru, je takováto výpověď platná…

Pokud výpověď obsahuje i jiné ´identifikátory´ zaměstnace jako napříkad:

  • adresa trvalého pobytu
  • odkaz na pracovní smlouvu zaměstnance (zpravidla se uvádí kterého dne byla uzavřena)
  • název pracovní pozice

tak je výpověď platná i s nesprávným datumem narození.

Pro tento případ je ale nejdůležitější ustanovení § 72 zákoníku práce (viz níže), která dává zaměstnanci možnost, aby upozornil na údajnou neplatnou výpovědi, ale nejdéle do 2 měsíců po dni, kdy by měl prac.poměr skončit. Pokud tak neučiní, tak je platná i výpověď, která byla podána nezákonně.

§ 72
Neplatnost rozvázání pracovního poměru výpovědí(…) může (…) zaměstnanec uplatnit u soudu nejpozději ve lhůtě 2 měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit tímto rozvázáním.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx