Rick

Je platná ústní dohoda při prodeji auta(Starý Favorit)?

Jedná se o starší auto prodané známému, s tím, že je třeba vyměnit těsnění pod hlavou motoru. On přesto auto dále užíval, až do té doby, kdy se motor zalil vodou. Od té doby je zaparkované a dotyčný čeká asi až se otevřou nebesa. Přesto jsem mu nabízel pomoc s opravou, které nevyužil. Auto má od Května 2009 a dnes by chtěl odstupovat od smlouvy, byť ústní. Dohoda byla taková, že se doklady a tech. prohlídka vyřídí, logicky hned po opravě motoru. Že to je lidsky prasárna je mi jasné, nejsem si ale jistý, jak je to právně. Díky Poláček

Nejlepší odpověď
mojitek

Ustni dohoda pri prodeji samozrejme byt muze.Na toto se vztahuje zaruka pul roku (teda pokud to nezmenili v nejakem novejsim zakone).Kazdopadne znamemu vyridte,ze je to jeho hloupost a nemate duvod mu penize vracet jednak z lidskeho hlediska a z pravniho hlediska uz nema narok.
Ponauceni pro priste : az budete zase prodavat nejake vozidlo tak jedine pisemnou smlouvou (treba na kusu toaletniho papiru,to je jedno)-a znamemu tuplem.Predejdete tim pripadnym rozporum.

Další odpovědi
ReHu

Ústní dohoda je platná, ovšem, v případě potřeby se jen velmi obtížně prokazuje.
Proto se preferuje dohoda v písemné formě.
Pokud písemně nic sjednáno není a nejsou ani svědci, je každá rada drahá a si se nic nezmůže.

cukrar

anonyme Poláčku, Ano smlouva je platná!!
Klidně vozidle na něj převedete a bude pohoda. Máte techničák?
nebo ICQ 55180641