dust8

Je planeta Země v ideálním postavení ve vesmíru, či byste jí někam „teoreticky“ posunuli a proč?

Odpovědi
Disraeli

Kdyby nebyla v ideálním postavení, pravděpodobně by tu nebyl život. Ideální vzdálenost a plno faktorů (Slunce, Měsíc, „evoluce“ té planety díky těm faktorům, vnější ovlivnění této planety od asteroidů, planetek, planet, atd). 😂 Teplota, atmosféra/ovzduší, voda a hromada dalších věcí.
Takových planet bude a pravděpodobně je ve vesmíru víc – vzdálenost od její hvězdy a uzpůsobené podmínky k životu. Ale jinak je celkem jedno, kde ve vesmíru (v kterém koutu). Jako vesmír je gigantický, máme za to, že nekonečný, jsou to miliardy planet a hvězd, spousta galaxií,… Tak si vyber. Ono je to pak ASI jedno. A NEJSPÍŠ se vesmír moc neliší podle míst, všude to bude téměř stejné a budou tam stejné věci o stejných zákonech/pravi­dlech. Rozdíl může být v hmotnosti, hustotě a uskupení těles (hvězdy, planety, černé díry a další věci)… I když kdo ví, třeba o spoustu galaxií dál, kde my nedohlédneme a kde už možná ani nejsou galaxie, platí třeba jiné podmínky a jsou tam věci, které bychom si ani nedokázali představit. :) Tam to může být hodně jiné, třeba i jiné fyzikální zákony – i když je to nepravděpodobné.