jjj123456789

Je plamen vodivý?

Odpovědi
arygnoc

v drtivej väčšine prípadov áno, jedná sa o ionizované plyny.

:-Q

anonym

Plamen, Co Je plamen? – muš......, ehm, prdlajs…
Plamen je velmi neurčitý pojem…
😉
Pokud myslíš plazma, ano, to je vodivé (dobře až velmi dobře – vodivost plazmatu se může až limitně blížit nekonečnu) – vodivost závisí na poměru nabitých částic vůči neutrálním (na teplotě…).
Ano, některé plameny lze považovat za plazma.
___
Na druhou stranu – vodivý, do jisté míry, je každý materiál (G=1/R). Nevodivé je pouze vakuum – el. proud ve vakuu ´funguje´ pouze tehdy,pokud katoda emituje elektrony.
___
Je-li ti to i nadále nejasné, začti se do středoškolské (aspoň) učebnice fyziky..
😉

mosoj

Ano je. Jeho vodivost záleží na látkách které vstupují do procesu hoření.
Měření vodivosti plamene se využívá v analytické chemii v jedné metodě chromatogarfie.

GC Plynová chromatografie – Gas chromatography.
Plynová chromatografie je metoda, kde mobilní fází je plyn, nejčastěji helium, dusík nebo vodík. Zkoumané látky se musí dát vypařit a b v tomto stavu stabilní. Plynový chromatograf je zařízní do kterého proudí plyn, který unáší látku kolonou. Kolona je uložena v prostoru, ve kterém je možné nastavovat teplotu a řídit tak průběh analýzy. Kolony se liší obsahem, buď se používají kolony sypané (se sorbentem), nebo kapilární (velmi dlouhá stočená kapilára).
Nejpoužívanějším detektorem je FID. V tomto detektoru vstupuje analyzovaný vzorek do plamene. V plameni hoří směs vodík – vzduch. Pokud do plamene vstoupí uhlíkaté látky, vzroste jeho vodivost. FID detektor měří vodivost plamene.
Chromatogram ukazuje závislost vodivosti (odezvy detektoru) na čase. Rozdělené látky vstupují do plamene v různém čase a na chromatogramu je vidíme jako peaky. Koncentrace látky je zobrazena jako plocha pod peakem. Dnešní přístroje používají k ovládání, zobrazování a výpočtům počítač.

Lamalam

Ano je. Indikátory hoření v průmyslových plynových pecích jsou založeny na měření vodivosti ionizovaného plynu v plameni.