Je pivo sedativum, pokud se pije s láskou?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co znamená pít pivo s láskou. Ale opravdu je pivo zdravé, ale záleží na množství a kdy se pije.

https://mineral­fit.cz/clanek/pi­vo-piti-piva-a-jeho-ucinky

"Pivo je nápoj, který je zdravější než voda, ale jen pokud se nepije v nadměrném množství. Obsahuje mnoho vitamínů (vitamín B, kyselina listová aj.), minerálů a dalších látek, působících pozitivně na lidský organismus.

Je prokázáno, že pivo zvyšuje produkci tzv. hormonu štěstí (serotoninu). Ten hraje velkou roli v náladách lidí (radost, sen, sexuální chování, úzkost i bolest). Pivo má také uklidňující účinky a před spaním působí jako přirozené sedativum." atd.

Další odpovědi
sesednizkola

V malé míře neškodí v jakémkoliv množství.