arygnoc

Je pití alkoholu normální?

To, že je to v naši společnosti norma, mne štve.
Co tak prohibice?
Doplňuji:
Ad tuCZek:

je to vidět, tahle populace se množí málo a k tomu ještě blbě (málo spermat, samé rizikové těhotěnství, mnoho dětí, které by příroda nenechala žít, etc.)
Takže souhlas, chlastejte a množste se, ať to jako lidstvo máme za sebou. [tolik ironie]

A teď vážně:
Ja se ptal, jestli je chlastat normální.
Když ne, tak ho zakažme.

Nejlepší odpověď
stana73

Mám ráda víno a v létě pivo,není to pravidlo,kdy si to dopřeju.Je to o chuti a příležitosti.Ale určitě to nemá zásadní vliv na mé chování,nebo postavení ve společnosti.Tudíž je to moje věc a soukromí.S pro­hibicí souhlasím,v něk­terých městech i vesnicích je zákaz alkoholu na veřejnosti,mají k tomu své důvody.Ale i tak jsou dost často vidět opilé,žebrající, tělesnými výměšky a zápachem obtěžující spoluobčany,kolem kterých musíme projít a dělat,že je nevidíme.

Další odpovědi
tuCZek

a co takhle zákaz vycházek?
Proč má každej potřebu někomu něco zakazovat?
Když se nebude populace množit jak myši tak bude vše zvládnutelné
Doplňuji:
… myslel jsem tím že má každej právo dělat si co chce,pokud tím neomezuje okolí.

poa.li

Lidé si hledali nějaké ty drogy od pradávna – vlastně vždycky… Myslím si samozřejmě, že všeho moc škodí, ale prohibice, ta by ještě k tomu zvášila kriminalitu a pít by se stejně nepřestalo… Je to jedna z nemocí naší společnosti, ale kořen problémů bych hledal asi jinde. Tohle je jen důsledek…

Terryle

Jistě, že to JE normální. I některý zvířata s chutí požírají přezrálý zkvašený ovoce a pak se vesele motají a užívají si opilosti…
Musí se ale pít s mírou. On je sakra rozdíl CHLASTAT a PÍT.

A že v naší společnosti není míra… hele, to jsem si myslela taky. Vyjeď na týden do Skandinávie a uvidíš, co to je nemít míru. Takovejch zlískanejch lidí jako za čtyři měsíce ve Finsku jsem u nás neviděla snad za celej život (a to nežiju na samotě). A pozor – tam právě je hodně silná státní regulace prodeje alkoholu. Ne přímo prohibice, ale chlast je drahý jako sviň a prodává se hodně omezeně. Stejně chlastaj jako duhy. Kdo chce, zdroj si prostě najde. Nebo vypálí sám.

iceT

Pití v takové míře,že budu sedět v knajpě od rána večera a lít do sebe jeden patok za druhým fakt normální není.
Zákazy nic nevyřeší,maximálně se problém vyhrotí.
Otázka ale zní čí pití vám vadí víc?Zda to že jsou opilí náctiletí,kterým by se nalívat nemělo,ale oni si stejně pití seženou jinak,nebo pití dospělých,kteří by snad měli mít rozum.Oni ti dospělí,někteří,při nejlepším aspon vědí kdy mají dost.
Alkohol v malé míře asi neškodí.

johana 56

Víno pili již staří Římané,pivo čistí různé kanálky,štamprličku slivovice na lačno doporučují,at­d.Každému,co mu chutná a řekne si „Na zdraví, ne do němoty!“

mosoj

Jo, jo vysmíváme se Rusům ale v žebříčku pití alkoholu jsme je již předběhli a jsme druzí na světě. Rusové jsou až za náma !!
Velice málo známá realita!! Na prvním místě jsou Moldavané.

hanny 2

Chlastat určitě normální není.Já si ale každý večer dám tak 2–4deci vína,v zimě raději panáka – k tomu 1–2cigaretky.Beru to jako odměnu za celodenní „štvaní se“.