JájsemRaibek

Je piraňa obecná jedlá?

Můžu jít třeba rybařit a chytat piraně a obalit si je ke štědrovečerní večeři?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vzhledem k tomu, že jsem takovou informaci na netu nenašel, usuzuji, že žádný rybář piraňu ani nezkoušel, nebo to nepřežil. Prý ti mrcha amputuje prst, i když ji máš připravenou na prkénku ke kuchání. Tipoval bych ale, že chutné maso má, jak asi každý sladkovodní dravec (štika, okoun, pstruh, bolen, sumec…). Jde o to, kdo se nažere první.

Další odpovědi
marci1

Údajně je jedlá. 🙂
„Ulovili jsme tři piraně,, které jsme večer ugrilovali a z hlav udělali polévku.“
https://www.hed­vabnastezka.cz/ze­me/amerika/su­rinam/2561-surinam-coz-takhle-dat-si-pirani-polevku/

Arne1

Proč by neměla být. Ale vyzkoušet jakou má chuť to asi nepůjde, naštěstí se u nás dosud nevyskytuje.

Klaproth

Jedná se o běžně lovenou a konzumovanou rybu.

Bobek 2

Údajně je jedlá a lidé v Amazonii ji běžně loví, stejně jako se piraněmi živí i různí masožravci. Jen prý je poněkud kostnatá a má „velmi rybí“ chuť, jaká je jinak typická spíš pro slanovodní ryby. Prý je lepší ji grilovat nebo udit, protože se tím ztlumí nepříjemná příchuť, a z téhož důvod ji není dobré ohřívat na páře (steaming?), protože tím se ta příchuť naopak zvýrazní. Aspoň tak nějak jsem níže odkazovaný text pochopil.

https://piran­haguide.com/a­re-piranhas-edible/

briketka10

marci
teda polívka musela chutnat 😁