msi

Je pevnejsi spoj (svar s Co2 nebo elektrodou?

Dobry den, nevíte jestli je pevnejsi svarovy spoj s co2 nebo elektrodou? Dekuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud se nepletu, tak svařování s CO2 je jeden ze způsobů svařování elektrodou. Otázka je tedy nesmyslná.

Další odpovědi
mosoj

Ale pánové. Pevnost svaru je dána hloubkou provaření a typem svaru. Je zcela jasné, že silná elektroda a tomu úměrný svařovací proud zajistí nejhlubší provaření a tím i největší pevnost. O správnosti použití vhodné elektrody vůbec nediskutuji.

Kajoch

Neboj.Pokud ten spoj provede kvalitní svářeč tak ani jeden neupadne:)

autacek

Kvalita a použití konkrétní technologie by měla být vždy dle norem, myslím že nejpevnější je svár termitem.

Dochy

Autacek: Pokud máš nějaký zdroj prosím o odkaz. Já si tím nejsem moc jist. Termit je dobrý v provaření velké styčné plochy. Ale jestli dá kvalitnější materiál to pochybuju…