Je petroglyf a piktogram to samé? Jedná se přece o obrázkové písmo.

Nejlepší odpověď
marci1

Petroglyf je obraz vytesaný do kamene, většinou vytvořený pravěkými lidmi a piktogram je grafický znak, obrazové sdělení nebo nějaký pojem. Důležitý rozdíl zde je, že petroglyf je vždy obraz na kameni.

Další odpovědi
Mc Merkurion

doplnil bych marci1: petroglyf je obraz,tj. většinou několik znaků vytvářející obraz či zprávu vytesaný do kamene a piktogram je jednotlivý grafický znak

anonym

Jestli to vysekám na kámen nebo namaluju na plech. tabulku je přeci jedno.