gigi95

je pecka od mandarinky pravý nebo nepravý plod?

Nejlepší odpověď
geoorg

Pecka není plod, pecka je semeno uložené v rostlinném orgánu zvaném plod. Tedy plodem je samotná mandarinka. Mandarinka je pravý plod.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­bule

Další odpovědi
michael69

Mandarinka i s kůrou je plod. Pokud Vám jde o ta semínka,tak z nich Vám vyklíčí nová rostlina,ale kvést a plodit začne až po letech (citrusy se roubují na podnože podobně jako naše ovocné stromy).Pokud je plod z vyšlechtěné rostliny,semena nebudou mít v žádném případě vlastnosti matečné rostliny.To je stejné,jako když si u nás zasejete semínko třeba z jablka.Vyroste Vám z něho plaňka a nikoliv strom,který by plodil krásná ,velká a chutná jablka.