zjentek

Je pečený čaj tekutina?

Nejlepší odpověď
johana 56

Dokud ho nezalijete,není.
Po upečení všech ingrediencí má konzistenci řídšího džemu.
Před zalitím je dávkování do šálku po lžičkách dle chuti.
.............­.............
Různé druhy ovoce se s danými přísadami pečou bez podlévání vodou, pustí jen vlastní šťávu.

Další odpovědi
cochee

Annas v diskuzi vece pravdu, ten prťavý čajík si dáváme s mojí napůl do dvou hrnků a je to tak akorát sladké, snesl bych ještě méně sladké. Je tam tekutina se směsí dužnin z té suroviny, ze které se vyrobil (aloe vera, rakytník, malina atp.), mi to tak trochu připadá jako lžíce džemu zředěná vodou na konečný objem. Ale džem to samozřejmě není, asi se to opravdu nějak tepelně upravuje, nějakým dušením ve vlastní šťávě nebo co.

anonym

Pokud čaj nepřipálíš, tak ano.

GM

Pečený čaj je (hustá) tekutina i před zalitím vodou. Dělám několik kombinací z různých druhů ovoce, peče se v troubě, po zchladnutí se přidává rum kvůli konzervaci, vyšší dávka cukru je nutná, protože čaj se nezavařuje.

Adam2

Ne. Je to plazma.

pragbear71

  1. není to tekutina ani nápoj..je to pochutina.
  2. nápoj je to při použití – zalití potřebným množstvím vroucí vody, případně ledové vody dle zájmu poživatele.
  3. jinak technologie – jak je i z domácích kuchařek jasné – je to směs ovoce ( jeden druh nebo mix ovoce a koření ), které se zredukuje pečením, následným přidáním konzervantu ( cukr, citron, kyselina citronová, alkohol ) a uzavřením či zavařením do vhodných nádob.

annas

Čaj se prodává již hotový v malých skleničkách v tekutině. Obsah skleničky se nalije do hrnku s horkou vodou. Nabízejí jej soukromí výrobci.

Zřejmě kvůli konzervaci je hodně sladký, až je mně to nepříjemné. Proto se mu vyhýbám.

Mně nechutn