Rokio

Je pansexualismus sexuální úchylka?

V současné době mezi sexuální úchylky nepatří heterosexualita, homosexualita a transsexualita.

Patří však pansexualita mezi deviace?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Pansexualita zahrnuje všechny druhy sexuality, které mohou existovat u člověku – gay, lesbička, bisexuál, transexuál, transgender, heterosexuál,
Tendence mohou převažovat trvale nebo příležitostně.

Jaké je negativní použití sexu a jaké jsou pozitivní způsoby sexuálního chování? Není snadné je definovat.

Například, sadomasochismus je přijatelný do určitého bodu, nekrofilie je považována za vážnou úchylku, , pedofilie v naší společnosti není přijatelná.

Více v odkazu

https://digilan­der.libero.it/pan­sexuality/Ingle­se/testi_ingle­se/theory_pan­sexuality.htm

Pansexuálové j sou sexuálně přitahováni k jiným lidem, bez ohledu na jejich pohlaví, často je rozhodujíocí vzhled. Ale nemusí jíts vždy o sex.
Míchají lásku a sexuální přitažlivost. Jde tsřeba jen o romantickou­ lásku.

Často se ztotožňuje s bisexualitou, i když ta je zaměřená na pohlavní stykl. s jiným či stejným pohlavím.

Názory se liší u různých národů,. jak si můžete přečíst v odklazu.

https://avris­.it/blog/confu­sion-around-pansexuality-and-genders

Zajímají je obrázky v literatuře, filmech, umění, zábavách, Všímají si osob, které nespojují svou sexualitu s pohlavím osoby, ale s jejich rodem.

Pansexualita se často vnímá jako sexuální orientace, ale také jak jsem uvedla výš, . považuje se za sociální identitu, která se spojuje bisexualitou.

Taklže bych řekla, že v současnosti nejde o úchylku, i když v minulosti Freud považoval sexuality, které jste uvedl, za sexuální úchylky tj. úchylky od od „běžného“ pohlavního pudu, tedy libida.

--

Další odpovědi
dubraro

jiná odpověď

Žádné „úchylky“ nebo „deviace“ již dnes neexistují. Byly zrušeny z moci úřední. Existují jen „alternativy“ nebo „varianty“. Maximálně se smí říkat „parafilie“.

kvik33

ano

WTLS

ano

Michala11

ne

„Je jim fuk, kým jste, ale řeší pouze, kdo jste jako člověk. Jsou to lidé velkého srdce s otevřenou myslí, kteří lidi prostě milují.“ Láska přece není úchylka!

replicator

ano

Sexualita je soubor (před/na)tréno­vaných dat, které daný člověk/robot preferuje pro svoje potěšení v aspektech sexuality
Úchýlka je něco nezvyklého, až je to plushophilia či něco jiného.
Pokud má většina lidí nečisté data k pansexualitě jako že má, odpověď je jasná.