Jrkuft

Je páka na volant dobrá věc nebo věříte elektronice?

Máte páku na volant nebo věříte například bez klíčovému startovaní?

Nejlepší odpověď
Arne1

Páka na volant je jen estetická ochrana – důkaz je velmi jednoduchý: pojišťovny to neuznávají.
Bezklíčové startování ? Zrovna dnes byl o tom pořad v rádiu, jak se zloději naučili tento systém využít a oblafnout. Jestli máš skutečně drahé auto, tak jedině aktivní zabezpečení – napojení na hlídací službu. Pak máš jistotu i v případě že ti auto jeřábem naloží a odvezou (systém v autě pozná, že se auto hýbe bez klíče/motoru a spustí tichý poplach. Navíc budeš mít podstatně levnější pojistku.

Další odpovědi
Kepler

Páka na volant odradí jen ty nejblbější amatéry a ti chytřejší oblafnou i elektroniku. Myslím, že nejúčinnější opatření je být napojen na policejní centrální pult ochrany a být vybaven skrytým vysílačem polohy vozidla. Ale vyplatí se to jen na opravdu luxusní vozidla.

Gestas

Páka na volant se dá sundat velmi snadno. Stačí přestřihnout věnec volantu.Já bych spoléhal spíš na elektroniku. Samozřejmě veškeré zabezpečení je nanic, pokud zloději naloží auto na odtahovku a odvezou ho.

mosoj

Stačí podchladit tekutým dusíkem a do páky klepnout kladivem.

Emefej

Páka na volantu odradí jenom blbečky, kteří se cestou z diskotéky chtějí povozit. Pokud se profesionální zloději rozhodnou, že ukradnou právě tvé auto, nezastaví je vůbec nic. Zeti ukradli 2 dny nové auto s aktivním vyhledávacím systémem, systém spustil alarm, po 38 sekundách se signál ztratil. Auto se nikdy nenašlo.

led

Zlodeji sú vynaliezaví, čím viac sú zábrany komplikované, tým viac ich podnecujete k ich prekonaniu. Ale nechať bez zábran svoje milované autíčko, tiež nie je správne. Podľa môjho názoru je najlepšia kombinácia mechanickoelek­trická zábrana s napojením na strážnu službu, políciu.
…ale kto stráži stráže?

hapiky

Nejlepší je svoje vlastní originální ochrana, o které nemá zloděj ani páry, samozřejmě propojená s monitoringem, skryté houkačky, které se napojují postupně samozřejmě samostatně napájené. Svoje ochrana slouží k nepojízdnosti, a nikdo také nebude nakládat auto na odtahovku které neustále houká.

Jiří Bohumil

Jak páka, tak i různá standartně vyráběná elektronická zabezpečovací zařízení jsou „kvalifikovanými“ zloději „odbouratelná“.
Nejlepší ochranou je mít auto, o které nebudou mít zloději zájem a pokud by mi (nedej Bože) bylo ukradeno, aby nešlo by o „majland“.
Žádné pojistky jsem v životě, mimo zákonné pojištění, nikdy neplatil a dost jsem tím ušetřil.:-)
Pokud už bych ale měl auto hodné ukradnutí, (což nehrozí), pak bych to asi řešil nejspíš, tak jak píše hapíky. Dokonalé elektronické vynutí motoru, el.ventil v přívodu paliva, houkání a monitoring, třeba přes dobře skrytý mobil. Ale zásadně originální! Což by asi bylo nejspolehlivější.

kristýnary

Příspěvek smazán administrátorem.