Lukyn45

Je otitulkování videa plagiátorství?

Ahoj, přeložil jsem jeden film s anglickými titulky do českých a zveřejnil ho na svém YT účtu, je to plagiátorství? :/

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Nikoliv, pokud uvedeš zdroj. A samozřejmě takové video nelze zpeněžit.

Další odpovědi
Alesh

Záleží, co je to za film, resp. na právech k tomuto konkrétnímu filmu.
Jako takhle, nemusíš mít strach, že ti doma zaklepe policie. Pokud bys porušoval autorská práva, tak ti to video YT zablokuje, mají na to nástroje, které to skenují, příp. zablokují na základě stížnosti poškozeného. Že by ti hrozil postih, to sotva, protože to bys na tom musel vydělat. Čili já bych se toho nebál…