Avatar uživatele
honza7

Je otevření traumatu správné? Slyšel jsem, že jednoho kamaráda na psychoterapii tak rozebrali, že začal mít úzkosti!

Když pojmenujete strach, zmizí! Když pojmenováváte strachy, stane se, že se „pojmenuje“ i větší celek – trauma. Nicméně když trauma pojmenujete, otevřete ho a začne kolotoč… zde je úskalí. Je zde otevřené trauma. Co s tím? Není to začátek cesty? Jak najít dobrého průvodce? Stále potřebujeme výborné terapeuty, potřebujeme citlivý přístup.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3507 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Jsem „domácí poloprofi psycholožka“…a záměrně nepíšu, že jsem „jen“ d.p.p. :DDD
Řekla bych, že je to tak… a těch cest může být mnoho. Jak to asi řeší „východní medicína“? Měla bych více otázek, než odpovědí…:DDD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nevíteto?

Teď se s tou věcí musí vyrovnat. Třeba na to ještě není připravený. Možná je lepší mít úzkosti, ale uvědomovat si z čeho to bylo, aby se ta chyba neopakovala. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ano, ale není to tak jednoduché. Možná to chvíli není příjemné, ale člověk se s traumatem musí vypořádat, vzít na vědomí, že to bylo, že se to stalo, ale žijeme život, který nám dal někdo jiný, važme si ho, na špatné zapomeňme a žijme. Hledejme si v životě to, co nás zajímá, co nás baví, co nám dělá radost. Každý člověk má právo prožít život v radosti, štěstí a pohodě. 🙂

0 Nominace Nahlásit