honza7

Je otevření traumatu správné? Slyšel jsem, že jednoho kamaráda na psychoterapii tak rozebrali, že začal mít úzkosti!

Když pojmenujete strach, zmizí! Když pojmenováváte strachy, stane se, že se „pojmenuje“ i větší celek – trauma. Nicméně když trauma pojmenujete, otevřete ho a začne kolotoč… zde je úskalí. Je zde otevřené trauma. Co s tím? Není to začátek cesty? Jak najít dobrého průvodce? Stále potřebujeme výborné terapeuty, potřebujeme citlivý přístup.

Nejlepší odpověď
Agneta

Jsem „domácí poloprofi psycholožka“…a záměrně nepíšu, že jsem „jen“ d.p.p. :DDD
Řekla bych, že je to tak… a těch cest může být mnoho. Jak to asi řeší „východní medicína“? Měla bych více otázek, než odpovědí…:DDD

Další odpovědi
Nevíteto?

Teď se s tou věcí musí vyrovnat. Třeba na to ještě není připravený. Možná je lepší mít úzkosti, ale uvědomovat si z čeho to bylo, aby se ta chyba neopakovala. 🙂

marci1

Ano, ale není to tak jednoduché. Možná to chvíli není příjemné, ale člověk se s traumatem musí vypořádat, vzít na vědomí, že to bylo, že se to stalo, ale žijeme život, který nám dal někdo jiný, važme si ho, na špatné zapomeňme a žijme. Hledejme si v životě to, co nás zajímá, co nás baví, co nám dělá radost. Každý člověk má právo prožít život v radosti, štěstí a pohodě. 🙂