setapouch

Je otázka v popisu v pořádku?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kterej-ptak-vam-leze-svym-zpevem-nejvic-na-nervy

Není spíš výsměchem všem, kterým byla otázka upravena? Jinými slovy, co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, je naprosto v pořádku.
Když už chcete machrovat, chce to si ten kodex přečíst pořádně.
„Otázky by měly být pravopisně správně.“ Nicméně o spisovnosti/nes­pisovnosti se tam nic NEPÍŠE!!!
Jukněte laskavě, vy machře, na některé z otázek bolaka či zjentka. Ten taky píše, jak mu zobák narost, a NIKDY jsem jeho nespisovnost neopravoval.
Znovu tedy apeluji, když už chcete machrovat, přečtěte si kodex pořádně.

Další odpovědi
ReHu

Abych pravdu řekla (napsala), tak nečtu téměř žádné úpravy.
Vzhledem k tomu, že je třeba jen upravena pauza mezi čárkou a slovem, je upravováno velké množství otázek a bazíruje se zcela zbytečně na nepodstatných detailech.
Prostě mě to nebaví.

Alesh

lol, jj, už jsem měl také cukání se na toto zeptat. Prostě se pan učitel o prázdninách nudí, tak opravuje hrubky. 😉 Podle mě je to zbytečnost, nechť si každý udělá obrázek o autorovi podle jeho „slohu“, není potřeba to takto zkreslovat. Toť můj názor.
Třeba v tomto příspěvku je to naprosto matoucí: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-ucit-cestinucestinu-cizince
uživatelka napsala na konci: „Diky za typy 🙂“,quentos to opravil na správné „tipy“, ale pak už jeho reakce na otázku: „Máte-li problém rozlišit tip a typ, tak nevím nevím.“ poněkud zaniká, resp. postrádá smysl, neboť ne každý si bude rozklikávat historii úprav a zkoumat to.

iceT

No, myslím si, že řešit do detailu pravopis, gramatiku, mezery mezi tečkou za větou a dalším velkým písmenem, zvlášť když ta úprava pomalu není ani vidět, je tak nějak zbytečná práce, pokud otázka i bez úpravy dává smysl.

Ovšem řešení pravopisných chyb, doplňování čárek v souvětích považuju za dobré, protože sami víme, že otázka položená jednou dlouhou větou bez čárky, kolikrát smysl fakt nemá. Jednou tady na toto téma (čárky a jejich uložení nebo posunutí ve větě) položila dosti zajímavou otázku.

led

Zaujímavejšie by bolo zaujímať sa o tému a zmysel otázky. Úpravu nechávam na jej autorovi.
K téme úprav mám svoj názor, ktorý som tu už prezentovala, súhlasím s úpravou v zmysle správnej dikcie a dodržiavaní pravidiel spisovného jazyka. S úpravou, ktorá zmení zmysel otázky (niekedy to môže byť aj vloženie čiarky do textu), v mnohých prípadoch aj autorskou úpravou so zneužitím úpravy na výsmech odpovedajúcich, nesúhlasím, bez ohľadu na to či upravovateľ bol autor, alebo moderátor.
K tejto vašej otázke, myslím, že sem nepatrí v tom zmysle, ako ste ju napísal. Samotná quentosová otázka (z odkazu) a odpovede na ňu sú zaujímavejšia, bez ohľadu na to, či otázku gramaticky upravoval, než táto vaša „rýpacia“ otázka.
Ochrana pred úpravou:
Viackrát si napísaný text prečítajte a opravte prípadné chyby
a až potom kliknite na „odeslat“.
Týmto spôsobom spravíte z moderátorov „nezamestnaných“.
Spojme svoje znalosti jazyka a svoje schopnosti za nepotrebnosť moderátorov – upravovateľov našej zlej gramatiky!
Za spisovný jazyk na tejto stránke!

bolak

tak, a teď si představ kdybych to tady vošéfovával já, kdybych opravoval všechny otázky tak aby vypadaly jako kdybych je psal já (jak to má být správně), kolik by mi to asi dalo práce..

teda ještě že to nedělám..sice to tu vypadá jak v nějakým kravaťákově, ale kolik mám díky tomu volnýho času..

setapouch

quentos: netušil jsem, že tak moc urazím tvou ješitnost.

quentos

já jsem se se neurazil, pouze jsem se ohradil, a to naprosto právem.
Otázka je psána záměrně urážlivě, nemůžete tudíž čekat slušnou odpověď.

setapouch

ReHu: to je přesně ono. Bazíruje se na sebemenší drobnosti a pak sám upravovatel napíše celou otázku nespisovně. Co tím chtěl dát najevo, to nevím, ale jak to působí, to jsem už vyjádřil.

quentos

já už jsem se vyjádřil taky. Nespisovnost proti kodexu není, pravopisné chyby ano. Co na tom není jasný?

setapouch

Na rozdíl od tebe já nemám křišťálovou kouli a netuším, co se stane za hodinu (příspěvek vložen před osmnácti hodinami, tato tvá reakce před sedmnácti).

Co tímto sleduješ?

ReHu

Jj. Myslím, že i tyto redukce by měly mít hranice normálnosti, protože všeho moc škodí 🙂