hapiky

Je osud lidstva jen v našich rukou?

Můžeme také být ve střetu zájmů jiných civilizací? Samozřejmě, za předpokladu, jestli o nás někdo ví.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Zajisté není. Např. možností extinkce lidstva jsou MRAKY, nemusí se to vůbec týkat emzáků. A s ohledem na fakt, že NELZE spolehlivě vyloučit ze hry entitu zvanou BŮH, nemá smysl je ani rozebírat. ;) :)

Další odpovědi
Kepler

Střet s jinou civilizací považuju za krajně nepravděpodobný. Osud života na Zemi ale můžou zpečetit jiné, daleko pravděpodobnější kosmické vlivy. Náraz většího cizího tělěsa, změny ve sluneční aktivitě, výbuch blízké supernovy, silný gama záblesk… je toho víc než dost. Všechno ostatní máme ve svých rukou.

zjentek

Nikoli, přece lidstvo nedokáže uchopit svůj vlastní ostud, i kdyby bylo rádoby zcela osamoceno napříč celým širým vesmírem a mělo ho celý jen pro sebe.

Drap

Neni

elkon

Z části ano, ale z větší části je to věc přírody, kterou neovlivníme.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.