Rokio

Je ostuda být DOBROVOLNĚ v psychiatrické léčebně?

Je to hanba, nebo to není tak moc divné, pokud tam chce jít člověk, aby si například odpočinul?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ostuda asi ne, spíš se na člověka budou koukat přes prsty. Například se tam přihlásíš dobrovolně, protože se chceš zbavit alkoholismu. Všichni tě za to budou navenek chválit, ale ve skutečnosti ti ten punc alkoholika už nikdo neodpáře.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Ostuda asi ne, ale odpočinout si můžeš i bez „psychiny“. Jediná výhoda je v tom, že to máš vše placený pojišťovnou. A dobrovolně, na základě vlastního přání, se tam asi nedostaneš, musí tě tam „poslat“ psychiatr, na základě Tvých konkrétních psychických problémů a konkrétní diagnózy.
Ale že by šlo o nějaké „odpočinutí“, tak to ani moc ne. Většinou jsi i tam nucen do různých aktivit, které Ti nemusí být někdy příjemné.

ivzez

Nesmyslná otázka:

Je snad ostuda si zlomit nohu, dostat chřipku nebo angínu?
Totéž platí i pro duševní onemocnění (nebo by platit mělo).

Poznámka:
Do nemocnice by neměl být přijat člověk, který „si chce odpočinout“.
Nemocnice slouží k léčbě lidí, kteří léčbu potřebují.

Odpočinek lze řešit jinak – např. pobytem v lázních,
který si zájemce uhradí sám.

Drap

Ne, neni