Tombik

Je „osobní"pavahou“ myšlena i třeba fotografie?

Přikládám citaci z Občanského zákoníka ČR:
§ 12 – Záznamy osobní povahy
Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.

Dá se pod tímto odstavcem i chápat zákaz uveřejňování mých fotografií a videí bez mého svolení? Díky
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Zajímá mě ale i takové to zveřejnění na blogu nebo na facebooku. Díky

Nejlepší odpověď
Terryle

Dobrý večer nebo noc,
určitě. Pokud fotíte někoho dalšího, měl byste mít jeho souhlas k vyfotografování a hlavně k užití fotografie. Takže preventivně, než fotku někde zveřejníte (kromě obyčejných fotek na osobním blogu nebo albu), bych si vyžádala preventivně souhlas portrétovaného. A věřit mu, že si za ním bude stát a nezačne se cukat, i kdyby se fotka nějakou náhodou objevila na nějakém hodně viditelném místě.

Další odpovědi
1popelka1

Jak píše Terryle… doplňuji, že stejně tak nesmí nikdo zveřejňovat vaše fotografie, videa bez vašeho souhlasu, porušuje tím autorský zákon….s „výjimkou“ snad dobrých přátel, těch se vy ani oni vás neptají na zveřejnění na blogu, facebooku a jiných www stránkách. Alespoň já ještě nikoho nežalovala ani nikdo mě :D

tom004

Dobré ráno.Podle mého ano.A,nejen to,tato a jiná díla mohou,při jejich uveřejňování a šíření, podléhat autorskému zákonu o ochraně těchto děl (OSA,INTERGRAM ap­.).