Ev a

Je osobní bankrot řešením?

Dobrý den, když je človek v situaci, kdy nezvláda platit své dluhy je řešením osobní bankrot? A jaká je pravděpodobnost, že si tím nějak pomůže a že mu bude schválen? Děkuji za Vaše reakce 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

„Osobní bankrot neboli oddlužení splátkovým kalendářem je způsob jak se zbavit dluhů, které už dotyčný nemůže splácet. Podmínkou je, že musí mít práci a musí být schopen do pěti let splatit alespoň třicet procent dlužné částky. Celou dobu osobního bankrotu si musí vystačit s takzvaným minimem peněz.“
http://www.pe­nize.cz/80300-desatero-osobniho-bankrotu-aneb-jak-se-zbavit-dluhu

Další odpovědi
Drap

V jisté situaci to řešení je. Nedá se přesněji odpovědět. Udáváš příliš málo informací.

Vlosa_xD

Nejspíš jo. Záleží v jaké situaci přesně, závisí to na mnoha faktorech 🙂

lexx

je, asi jak smrtka řešením života

Hlada

Známý, kterému 4 banky zesplatnily úvěry za půl miliónu nepřišel k tomuto problému jako k rýmě. Okrást věřitele, zaplatit 60 tis. insolvenčnímu správci a žít 5 let z minima je divný způsob života, na který každý nemá žaludek. Pokud ho některý z věřitelů neobviní z úvěrového podvodu, oddlužení mu bude s velkou pravděpodobností povoleno. Otázkou je, zda mu zůstane to, co si na dluh koupil.

Pepa25

V situaci úpadku je obvykle podání insolvenčího návrhu nejlepší řešení. Pokud jsou splněny zákonné podmínky, je šance na schválení vysoká. Jen bych upozornil, že insolvenční zákon na několika místech mluví o „poctivém záměru“, jinými slovy dlužník by se měl důrazně vyvarovat tomu, aby něco zamlčoval či nejdebože fixloval …

Ev a

známemu zesplatnili půjčky dělá to celkem cca 500 000,– Kč měsíční příjem má dostateční na splácení měsíčních splátek, ale vyskytl se problém a nějak se do toho zamotal, že to už pak nezvládal platit a teď mu zesplatnili půjčky asi u čtyřech bank. Nemá jak sehnat 500 000,– najednou, aby to mohl vyplatit, nakolik je v registru dlužníku a další úvěr nebo konsolidace mu u bank neprojde.

Vlosa_xD

V tomto případě osobní bankrot je nejspíš správný řešením.. Přeji tvému známému hodně štěstí!!!