Avatar uživatele
zjentek

je optická myš s IR snímačem, která „nesvítí“, už vlasně laserová myš?

..a nebo je to porád optická myš, která má diodu s neviditelným světlem, nebo co? Jsem z toho trochu jelen, dík
Doplňuji:
www: vážně? Tak proč je převážná většina myší na trhu „optickejch“ a proč jsou laserovky tak drahý, že si národ musí kupovat tu „diodovou optiku“?
Ovšem já se ptal na IR snímač podložky ..a vůbec dá se odpovědět otázku??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Ono IR, BT ap. je způsob přenosu dat do PC. Vlastní snímání podložky je dnes převážně typu laser.
Doplňuji:
Nějak ti nerozumím.
Laserová myš je běžně za 200 kč. Proto nevím, nač se ptáš ☹

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Jo. Laserová myš používá technologii laserové LED diody (i když se tak správně nenazývá, laser přesto emituje světlo, i mimo viditelné spektrum, jen se specifickými vlastnostmi, proto lze polovodičový laser nazvat LED) vyzařující v neviditelné části světelného spektra, s vlnovou délkou z oblasti infračerveného pásma. Každá infračervená (neboli IR) myš je laserová, obyčejné nelaserové IR LED (přestože existují, používají se například v dálkových ovladačích) se u myší nepoužívají.
Doplňuji:
www, laserovou myš za 200 běžně nekoupíš, ceny začínají od pěti kil.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

mám optickou myš za 1300. nesvítí a laser to není. A je to IR senzor ( ověřeno proti kameře) (Myš Roccat Savu)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

jáára: máš pravdu, Roccat Savu je asi jediná myš na světě s nelaserovým IR optickým systémem. Nicméně k tvé třetí větě, pokud „to“ viditelně nesvítí, je „to“ IR systém, lhostejno jestli laser nebo nelaser.

před 3386 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

www: tak kdyš nevyčteš otázku, tak proč odpovídáš, že nevíš, nač se ptám? To je nějaká provokace? To já když provokuju, tak je vždycky nějak patrný, že si z debilní otázky dělám kozy ..a že jich je! Ale když provokuje někdo vážnej, bez humoru, dopadne to takhle ..přesně jako tadle odpověď ..éeh, nevr majnd..

před 3388 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet