Kepler

Je opravdu všude v ČR taková hrozná sněhová kalamita?

Jak tak čtu ty zprávy… U nás ve Valmezu nespadla ani vločka je pět stupňů nad nulou. Jak to vypadá u vás (kde)?
Nebo je to tak, jak zpíval Nohavica: zas to bílé svinstvo padá za límec, na Můstku je centimetr sněhu a u Muzea čtyři!

Nejlepší odpověď
aliendrone

No tak v Praze toho dnes napadlo asi víc, než doposud za celou zimu (i v centru je přinejmenším 5cm sněhu na sochách apod.) Silničáři jsou tradične „zaskočeni“ faktem, že začátkem února (nevídáno!) může sněžit – a proto po sypačích ani náznak, musí se to nejdřív nechat rozjezdit, počkat do pondělka a teprve pak – MOŽNÁ – se bude něco dít. :)

Jinak – v Praze to ZNAMENÁ kalamitu – většina místních řidičů do cca 35 let tento „bílý jev“ zná v TAKOVÉM GIGAMNOŽSTVÍ jen ze zimních dovolených, takže na tom neumí jezdit. Důsledky si jistě domyslíš sám. ;) :D :D

BTW – ti, kdo sledujete TV, rozhlas a podobné blbosti – dejte PLS vědět, až silničáři začnou plakat nad tím, že jim „v důsledku kalamitních sněhových přívalů“ dochází sůl. ;) :)

Další odpovědi
Conchus

Ne, u mě v pracovně je velmi příjemně, a když jsem šel v 7 ráno se psem na procházku, tak to bylo taky docela fajn. No, sněží, přece se nepůjdu v únoru v Praze koupat.

ten který je

V Praze sněžilo od rána.To mě nepřekvapilo,je únor a tak by to mělo být.Doufám že se sníží veliký deficit vláhy.Jediná věc která mě při ranní procházce se psem překvapila,byla krátká bouřka a hřmění.

Dochy

Kousek na sever od Prahy něco málo přes 10 cm, teploty těsně pod nulou. Sníh spíše těžký než prašan. Určitě skvělé na koulovačku (potomstvo mám ale zrovna pryč) a možná i na sněhuláka – ale to by chtělo možná o chloupek chladněji. Jinak co se kalamity týče, tak ta nastupuje pokud jsou v Praze 3 cm sněhu a u Muzea 4 😉

Je fakt že Pražáci maj kalamitu při tom sněhu kdy si vesničan řekne „no tak nám trošku nasněžilo“. Jenže na vesnici když jedeš s autem tak zas tak moc neřešíš když to trochu klouzne. V Praze když to trošku klouzne tak jsi právě někoho nabořil. Na vesnici, když máš problém se rozjet tak kdo je nejblíž Tě popotlačí. V Praze když se nemůžeš rozjet (zrovna vyjeto z parkovacího místa, studené gumy, umrzlá jednosměrka do kopce) tak se jsou podívat jestli „ten debil vepředu“ nemá letní gumy (neměl, měl zimní, skoro nové)

annas

Na Olomoucku napadlo hodně sněhu v pondělí . Na zastávkách autobusů tabule, omluvte zpoždění autobusů. Tak jsme je omluvili, co se dalo dělat.

Postupně sníh mizel, ale stále se držel. Silnice a chodníky byly ale suché.

Ze soboty na neděli začalo pršet. Prší stále, ale už drobně. Zvedla se Morava, ale zatím vše v normě. Večer se má ochladit, takže snad se hladina vody už nezvýší.

Dívala jsem se na přítok Moravy. ,Moravská Sázava je vždy nebezpečná, moc nechybí do vyhlášení 1. stupně.

dudu

Severně od Brna je pošmourno, téměř čtyři stupně a bílé jsou už jen okolní šestisetmetrové kopce. Sněžit a mrznout má údajně začít až v podvečer.

Rokio

U nás ve Znojmě je naopak na únor poměrně teplo. Teplota je nad nulou a není tu ani sníh. Včera zde bylo dokonce nad deset stupňů Celsia.

Drap

U nás vše už roztálo a v noci jen pršelo. Po sněhu ani památky. Ještě v pátek se lyžovalo.

mosoj

Ano. Od rána cca sněží přes Německo od Šumavy až do Polska. Napadlo asi cca 10 – 20 cm sněhu. nesvádějte svoje neumění na silničáře. Silnice nejsou namrzlé a i v takovémto prašanu se dá rozumně jezdit. Podotýkám , ale rozumně!! Jezdil jsem mnohokrát v podobných podmínkách s Favoritem na letních gumách a s vlekem. Žádný problém. Problémem vždy byl neukázněný řidič – světoborec.

ivzez

Praha – Vršovice ± 3 cm sněhu a padá.
Na silnici je sníh rozježděný.

Počítám, že to dopadne stejně, jako letos pokaždé:
nejpozději ráno bude po sněhu.
(Proč by silničáři vůbec měli vyjíždět?)

Arne1

V Brně celou noc pršelo a teď prší zase.

Lamalam

U nás v pohodě. Připadlo 20 cm čerstvého, celková výška pokrývky cca 100–120 cm.

Kepler

Rokio: už u vás napadne 5 cm sněhu, bude to vypadat na 10. Já Znojmo viděl vždycky dvojmo. A u nás na Valachoch dokonce 15. Na Dolní Bečvě 5, na prostření Bečvě taky a na Horní Bečvě jakbysmet.

aliendrone

Ano, je očividné, že Dochy situaci v Praze DOBŘE zná (včetně přístupu k ní)! Lépe bych to nenapsal. ;D :D :D

Kepler

Tak, tak. Pražští silničáři jsou úplně ti nejmenší lidé na světě. Stačí centimetr sněhu a už nejsou vidět…

aliendrone

Však oni povyrostou – asi tak koncem dubna. To bude sypačů všude megatuna a budou mi sypat sůl VELMI ŠTĚDŘE na auto, sotva vyjedu z myčky. Tak jako každý rok… ;) :D :D

Hele Keplere… tak mne napadlo, že kdybychom „přátelsky vypomohli“ našimi silničáři v zimní Moskvě, nebyla by to pro Rusy větší rána, než totální úder naší udatné armády? ;) :D

Kepler

No, možná ano. Ale třeba do Varšavy bych je rozhodně neposílal. Oni by nám tu posypovou sůl vrátili v potravinách.

aliendrone

:D :D :D :D Udeřils hřebík na hlavičku! :D :D :D :D