Kepler

Je opravdu uklidňující omévat přirození vlažnó vodó?

Zvláště v případech, když je někdo chabrus na nervy?

Nejlepší odpověď
dust8

:D Měl jsem den na …, ale tvoje otázka mě vytrvla z mizérie. :) Moc děkuju. Přirození je vhodné omývat vlažnou, protože pak nestudí ani nepálí a je menší šance na vyrážku. A z osobní zkušenosti mohu potrdit, že pokud se vyrážka objeví, tak nejlépe je omývat pouze vlažnou vodou (žádné mýdlo!) – to je pak jen horší a po umytí přetáhnout předkožku a nechat větrat ve volných trenkách a to zlikviduje brzy kde jakou vyrážku na bimbasu. ;D

Další odpovědi
marci1

To by ses musel zeptat strýca Pepina! 🙂 Vlažnou vodou se nic nezkazí a může to uklidňovat. Já znám spíše tzv. „derivační“ koupel. Derivační koupel je starodávná léčebná praktika, při které se po určitou dobu osvěžuje pohlaví studenou vodou.
Derivační koupel představuje jednoduché a přirozené odstraňování škodlivin a přebytků z těla. Zabírá na akné, astma, bolesti hlavy, ekzém, inkontinenci, nespavost, nadváhu, zácpu…
France Guillainová, dlouhodobě zabývající se problematikou derivačních koupelí, odvozuje název slova „derivans“, což znamená odstraňování škodlivin z těla.
Dle její studie docházelo k máčení rodidel a penisů již v časech dávných.
V živočišné říši ochlazování pohlaví můžeme pozorovat např. u psů a koček. Zvířata si olizují pohlaví jazykem, který je chladnější než ostatní povrch tělo. Této činnosti se oddávají zejména, když jsou nemocná, poraněná a nebo příliš mnoho živená.
Princip derivačních koupelí spočívá na principu pohybu molekul, kdy z teplého středu se pohybují částice do stran.
Pokud střed našeho těla zahřejeme, např. trávením těžkého jídla, vlivem stresu a emocí nebo i při sportu, volné molekuly nestravitelných látek (většinou se jedná o balast, který jsme do těla dostali špatnou stravou nebo ze znečistěného ovzduší) se rozletí do stran – pod kůži, do končetin, hlavy a kloubů. Pokud naopak nastane ochlazení středu těla, škodliviny se stěhují do trávicího traktu a odcházejí ven z organizmu.

Zdroj: https://www.sru­byservis.cz/ak­tuality-derivacni-koupel

elkon

Můžeš to zkusit.