sejtanka

Je opravdu sůl nad zlato?

Nejlepší odpověď
rynek878

Jednoduše-bez zlata žít můžete,ale bez soli ani náhodou.

Další odpovědi
chudst

„Ano.“ Dokážete si představit jídla bez soli? :) Navíc sůl je pro život nezbytná. Náš organismus i buňky ji potřebují k tomu, aby mohly správně fungovat. Odborníci uvádí, že je potřeba zkonzumovat minimálně 3,8 gramů soli denně.

(Více zde:
http://www.fo­rexample.cz/vi­ew.php?nazevclan­ku=velka-hrozba-pro-vase-zdravi-sul&cisloclan­ku=2010110031 )

Drap

Mohou nastat situace, kdy to takl skutečně je.

dědapetr

Jak to bylo v té pohádce posolit si chleba zlatem nebo dát zvířatům lízat diamanty.Ale co do finanční hodnoty za sůl si nic nekoupíte.

led

Vašu otázku som poslala Maruške.
Z jej odpovedi:
Led, skúste žiť bez soli.
Otec kráľ jedol síce nejakú dobu sladkosti, sladil aj mäso a polievku, ale potom sa začal strácať, bol stále chorý. Tak nakoniec mi poslal SMS, aby som sa vrátila a cestou kúpila soľ. Na to mi poslal štátne zlato. Bolo mu totiž na nič, nemohol ho jesť.

venkovan

Mnozí řidiči v zimě rádi vidí na silnicích sůl, protože jim pomůže ochránit jejich zlatíčko (auto) před smykem apod.
Často zdánlivě levná sůl dokázala uchránit ovoce na stromech, které potom mohl sadař prodat za několik zlatek na trhu (prý sůl střelena do zadnice lupiče ovoce je lepší než pořádný výprask holí.
A když zlatý slavík dostane zánět krku, tak kloktáním soli si svůj zlatý krček může poměrně rychle vyléčit.
Několik „lehkých“ příkladů, že sůl nad zlato skutečně je.

pariskiki

ano vi ste nevidela ten film?

Lamička

Mno přežít by se určitě dalo nějakou tu dobu vždyť jak to měli lidé v pravěku … Neměli ani oheň natož sůl …Jsou situace kdy by člověk dal sůl za zlato . Chtěl bych sice vidět vás jak byste odmítali zlato a diamanty za hrstku soli..... Bohužel sůl není jediná která je potřebná k životu.

Janča169

No mohla bys žít bez soli?Myslím si že asi těžko co?Ale bez zlata bys žít mohla ani já nemám doma zlato ale soli máme hodně.