Je opravdu možné chrápat z unavenosti?

Někteří lidé se vymlouvají na to, že v noci chrápou, jelikož jsou unavení a tak. Souvisí to spolu? Jak může mít unavenost vliv na chrápání? Já myslela, že chrápání se objevuje podle toho, v jaké pozici člověk spí a jak má uzavřený nosohltan nebo tak něco. Souvisejí s tím i jiné věci, jako právě ta unavenost a jak to ovlivnuje tělo k tomu aby člověk chrápal víc?

Nejlepší odpověď
anonym

Únava sama o sobě chrápání nevyvolává.
Google by Ti odpověděl.

Co zapříčiňuje chrápání?
Ke chrápání dochází kvůli fyzické překážce dýchacích cest v nose a ústech. Hrdelní stěna kvůli tomu při dýchání vibruje, což způsobuje velmi dobře známý zvuk chrápání.

Překážka v nose: Je-li částečně zablokovaná nosní dutina, vyžaduje to větší úsilí při přenosu vzduchu ve spánku. Proto někteří lidé chrápou pouze v období alergií, nebo když mají sinusitidu.Měkké patro:bývá jednou z nejčastějších příčin chrápání. Měkké patro se uvolní a čípek pak visí příliš daleko za kořenem jazyka.Nadbytečná tkáň v nosním záhybu:Nadměrná váha způsobuje vznik nadbytečné tkáně v nosním záhybu, což vede ke chrápání.

Další odpovědi
hanulka11

kdo chrápe ve spánku chrápe i když není unaven

Pájo

Únava jen existující chrápání zesílí. To je poměrně známá věc.