dudu

Je opravdu lepší spát v oddělených ložnicích?

Narůstá počet párů, které odmítají tradiční společné spaní vedle své drahé polovičky. Děje se to v každém čtvrtém manželském svazku. Posuďte prosím výhody oddělených ložnic. Možná se toto řešení zalíbí i vám:

  • budete mít větší klid, nikdo vám nebude chrápat do ucha ani funět do obličeje. Vzbudíte se šťastnější
  • z „nuceného“ sexu se může stát brzy rutina. Ubude tlak na stereotyp při milování
  • Budete se po fyzické stránce cítit lépe, neboť kvalitní spánek má obrovské zdravotní výhody
  • začnete si vážit vztahu – není to tak jednoduché, jako když se pouze překulíte k partnerovi
  • lepší nálada a dostatek času na sebe
  • více lásky – každý z nás dělá během spánku divné věci, ať už je to otáčení se a kopání nebo mluvení ze spaní.

Přestože oddělené spaní by nemělo být permanentním řešením, bývá někdy potřebné. Jaký je váš názor?
Zdroj: dnes, Novinky.cz

Nejlepší odpověď
da ny

Pokud mají manželé (s dětmi) dostatečné prostory pro oddělené spaní a je to jejich přání, proč ne…
Někdy je to nezbytné, jsou lidé, kteří potřebují vlastní prostor, soukromí.
Vedle chrápající osoby (s velkými suky při řezání dříví) by byl ten druhý chronicky nevyspalý, unavený, protivný… Některé zdravotní důvody to také vyžadují
Člověk je na samostatném lůžku v jiné místnosti více odpočatý :).

Další odpovědi
Danina65

Také souhlasím s uvedenými skutečnostmi.Pokud je manželství už staršího data vydání a každý z partnerů má jiné návyky, proč trápit jeden druhého? Co se týká sexu, je možná zajímavější, pokud se jeden vydá za druhým.Znamená to, že opravdu chce a vydává se i nebezpečí, že ho druhý odmítne. Je to možná dobrodružnější, nežli ona zmiňovaná povinnost .

Kepler

Víceméně souhlasím se všemi body uvedenými ve zdroji. V mém případě to navíc byla nutnost, protože chrápu jako celá rota dřevorubců. Už 12 let jsem singl, takže mám k dispozici menší letiště a to je těžce návyková záležitost. Už bych asi nedokázal spát s někým v posteli, možná ani v jedné místnosti. Snadno se budím.

autacek

Tak oddělené ložnice jsou jednoznačnou výhodou pro milence schovaného ve skříni, neb se tam nemusí tísnit tak dlouho jako v opačném případě.

Co se týká sexuálního soužití, i to má řadu výhod, neb muž či žena, mohou k partnerce vlítnout jak do salónu a po aktu zase rychle odejít, tedy žádné něžnosti a zdlouhavá předehra či tulení, žádné dodatečné mazlení či společné usínání, hup k sobě do postele a je klid.

V neposlední řadě u těch stydlivějších lze nezávisle provozovat autoerotiku či si jen brouzdat v mobilu či jen fakt, že se vzájemně neruší, pokud ulehají či vstávají rozdílně. No prostě oddělené ložnice mají řadu výhod, ale řada párů si je může dovolit, až když jsou děti z domu a je k dispozici o místnost navíc.

dubraro

V případě chrápání je to prakticky nezbytnost.

led

hlavně to mluvení ze spaní. Tak to je naozaj nebezpečné

briketka10

Nyní pravili na rádiu Kiss, že téměř každý čtvrtý manželský
pár má oddělenou ložnici. A to z toho důvodu, aby údajně
manželka nerušila muže se sexem s „milenkou“ 😁