makalous

Je omezování osobní svobody když si v kolonii někdo nainstaluje kameru?

Máme zahrádkářskou kolonii a pani si tam o své vůli aniž by se dotázala ostatních jestli jim to nevadí nainstalovala kameru ke sledování pozemku a na branku si dala ceduli že je objekt monitorován.

Nejlepší odpověď
cukrar

Není to omezování svobody. Je možno takto kameru umístit. Ničemu to neodporuje.

Další odpovědi
Schluker

Pokud kamera zabira jenom jeji pozemek, pak je vse v nejlepsim poradku. Jestli zabira i cizi nebo verejne pozemky, pak uz by se mohlo jednat o postihnutelny prohresek.

Vice zde: https://m.uoou­.cz/vismo/zobraz_dok­.asp?id_ktg=262­3&n=kamerove-systemy-kamera-souseda&p1=2623

elkon

Kameru lze nainstalovat, ale musí být informováni všichni, kterých se to týká.

dubraro

To nemá nic společného s omezováním svobody, ale s ochranou osobních údajů. Ostatních se nemusí dotazovat (žádat o souhlas), pokud má jiný zákonný důvod k pořizování obrazových záznamů.