zjentek

Je ochrana Microsoft Defender, která je součástí Win 10, pro Windows dostačující?

Odpovědi
elkon

Pro běžný provoz ano. Proto tam je.

Kepler

Žádný antivir není stoprocentní. Přítel má win10 a zatím je spokojen, říkal, že čas od času mu to něco odchytí.

Arne1

Měla by být (ale může dojít k výjimce). Microsoft před lety koupil jednu dobrou antivirovou firmu, používali jsme ji tenkrát na ochranu serverů. Takže to určitě dělají odborníci.

JežíšKristus

Často mi přijde kontraproduktivní, zachytává i soubory, které nejsou zavirované. Ale je pravda, že já stahuju pochybné soubory z pochybných serverů.
Pokud jste standardní průměrný uživatel, pak vám stačí. Možná byste se obešel i bez ní, stačí mít jen třeba SuperAntiSpyware (verzi zdarma), kterou občas pročistíte počítač.
Obecně jsem proti antivirovým programům, zbytečně zatěžují počítač, a pokud člověk neví, co dělá, pak si stejně systém může zavirovat i s ESETem. Např. Avast šíleně zpomaluje PC. Ten Windows Defender se ještě dá ale překousnout (jeho chod nemá v zásadě na výkon pc vliv).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.