plebs

Je obranný pakt NATO a tím západ s Rusem ve válce, či nikoliv?

Ruský mužíci / Medvěděv Peskov a další / mají názor jsme ve válce se západem, západ má názor dodáváme jenom zbraně nejsme ve válce a Český premiér má názor jsme ve válce.
Já si dovolím doplnit Rusko je prolhaný, ovšem kdo má pravdu mluvčí a spol. v NATU anebo premiér.

Nejlepší odpověď
Drap

Český premiér nemůže mluvit za NATO. I když by zřejmě rád ve válce byl, stejně jako pan Lipavský a paní Černochová, tak doposud Rusku válku ČT nevyhlásila. Třeba se jim to po čase podaří.

Další odpovědi
Filip84

To nejsou názory, to je propaganda, tedy, blbé kecy. 😅

Víš co, psi vyjí a karavana táhne dál.

Mezinárodní právo nezná pojem „západ“, ve válečném stavu s RF může být, jen a pouze, stát. Dosud žádný stát, který je subsumovatelný pod materii pojmu „západ“ RF válku nevyhlásil, eo ipso, dosud žádný stát, který je subsumovatelný pod materii pojmu „západ“, ve válečném stavu, v nějaké souvislosti s RF, není. Stejně tak RF nevyhlásilo válku žádnému „západnímu“ stá­tu.

Až by se něco takového – z té či oné strany – stalo, a až by, dejme tomu, se k obraně „západního“ státu / napadení RF společně se „západním“ státem, který tak učinil prvý, přidalo celé NATO (což je málo pravděpodobné, ale v zásadě možné), tak až potom bys mohl říct, že je „západ s Rusem ve válce“.

led

NATO oficiálne nie je v ozbrojenom konflikte s Ruskom. Neoficiálne cez nastrčené figúrky v médiách a na politických postoch v štátoch Európy „len“ pokračuje v boji proti Rusku, rovnako aj na „tajnom fronte“ tak, ako sa to robilo aj v časoch Sovietskeho Ruska a SSSR.
Akosi „zabúdajú“, že Ukrajina ako samostatný člen OSN (pôvodne prijatá ako „Ukrajinská sovietska socialistická republika“ 24. októbra 1945, to znamená odo dňa Vzniku) sa spolupodielala na všetkých politicko-hospodársko-vojenských činnostiach vlády Sovietskeho Ruska, aj SSSR až do zániku SSSR.
NATO ako vojenská zložka politickovojenskej zložky politiky USA bolo vytvorené ako vojenská zložka politiky spoločenstva kapitalistických štátov Európy na zabránenie prieniku komunistickej myšlienky do Európy, mimo štátov pod mocenským vplyvom SSSR.
To znamená, od začiatku svojho založenia je NATO zamerané na ozbrojený konflikt so SSSR, dnes Rusku…

PS. Je mi jasné, že väčšina z vás nebude so mnou súhlasiť, je to vaše rozhodnutie. Ale historický fakt je fakt, aj keď s ním nesúhlasíte.

Malá poznámka, textu otázky.
skratka názvu NATO a podobné skratky sa neskloňujú.Nie „NATU“, ale „NATO“.

elkon

Ty asi nemáš svou hlavu, nebo ji neumíš používat, když se ptáš na takovou hovadinu.

EKSOT123

Je, ale jenom částečně. Kromě těch zbraní tam mělo NATO v období před konfliktem stovky odborníků, kteří měli za úkol vycvičit vojáky a naplánovat zpětné dobytí Krymu a separatistických území. Nyní kromě poradenské a výcvikové pomoci vydatně pomáhá Ukrajině zpravodajskou výzvědnou činností. Takže případná odezva Ruska k zemím NATO by také měla být jen částečná.

paul1

Válka je mezi autoritářským režimem a demokracií.

Pepa25

Odpovím otázkou: kolik vojáků poslal ten zmíněný český premiér na ukrajinské bojiště?

Doplnění: z doplnění je zřejmé, že nechápete, že probíhá válka Ruska a Ukrajiny s tím, že většina zemí OSN stojí na straně Ukrajiny a podporuje ji (státy NATO většinou aktivně dodávkami).

Samozřejmě, že nikdo nechce, abychom do války vstupili aktivně, navíc o tom nerozhoduje vláda.

Dále mě překvapuje, že už si tu nikdo nepamatuje, nepřátelství nám vyhlásilo nejprve Rusko, už v roce 2021: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_niko­li_p%C5%99%C3%A1tel­sk%C3%BDch_zem%C3%AD

plebs

Elkon jejich Výsosti , analýza podle odborníků na právo a právní definici, nelze považovat NATO za účastníka války na UA s RF. Zdroj. Analýza CNN.
Naopak Jeans Stoltenberg prohlásil, vojenské vítězství Ruska na UA by znamenalo porážku NATO.
Tudíž i když jsem daleko mladší nebudoval jsem socialismus ani normalizaci pokusil jsem se zapnout částečně mozek, ale z těch dvou a třetího premiéra nejsem moudrý.

led

Paul1 „Válka je mezi autoritářským režimem a demokracií“
súhlasím, že v súčasnosti už celé storočie beží vojna medzi dvoma politickými smermi,
Lenže demokracia, nie je to čo dnes vládne vo svete. Práve naopak, demokracia v jej skutočnom význame je dlhodobo hrubo pošliapavaná vo svete, bez ohľadu či ide o Rusko, USA, alebo hoci štáty EU. Na Zemi v súčasnosti vládnu autoritárske režimy rôznych smerov, riadené zo zákulisia „malými skupinami“ špičkami ekonomickej lobby. Peniaze, peniaze, peniaze do vlastných vrecák čo tam po ľuďoch…

schranka

Paul1 Tou ukrajinskou demokracií nebo jako kterou? 😂 Ukrajina byla asi stejnou demokracií jako Rusko. Ale s horšími poměry.
Nebuď naviní a neděl z toho nějaký ideologický boj mezi dobrem a zlem.

plebs

Ametyst četl jsem v médiích názor od nejlepšího presidenta UA že nemůže s Ruskem jednat o příměří poněvadž Putin již nežije.

Pepa25

Drap: nepochybuju o tom, že není pravda, že český premiér „by zřejmě rád ve válce byl“.

zjentek

Pepo a co když Fiala vnímá současný stav naší vlasti za jeho vedení od konfliktu na UA jako válku? Třeba neví, že k pojmu válka často a také patří (a někdy se ani neobejde) na př. střelné zbraně a že jejich součástí jsou náboje a ty že zase obsahují tzv. kulky a ty že za války různě nekontrolovaně létají a že jsou schopny udělat do těla dírku a že udělají dírku třeba i do hlavy a že taková dírka často vede i k průstřelu, že až takovou moc ty zbraně, které neodmyslitelně patří k válce, mají, no a že při takovým průstřelu už třeba z druhý ty strany těla není žádná dírka, ale pořádná ďoura a že tudy proudem teče krev, což je vlastně jedno, když neopomeneme hydrodynamický šok při „kvalitě“ dnešních zbraní a že na takovou klukovinu se i umírá no a pokud ten Fiala vidí ten náš současný stav jakože fakt v tý válce jsme, víš a tváří se tak vážně, jak on to umí a používá tu sobě vlastní rétoriku o tý válce, tak to tak prostě bere, no a vypovídá to o jeho životních zkušenostech. Já ho nevolil, to vy, takže proč se vlastně pozastavuješ nad nějakými pochy\bami? Třeba byl Fiala někdy někde na weekendové paintbolové akcičce a třeba se mu tam líbilo, třeba to teď tak vnímá v kontextu s tou UA a válkou, nebo naší a jejich válkou, co já vím. A třeba jen potřebuje na vlastní kůži pocítit/vidět tu dírku do tý hlavy, nebo někam, aby přestal mluvit a vyjadřovat se jako ten poslední, naivní debil. A ještě mě napadá, že mohl jako chlapec často dělat takové to „pif paf“ a mířit prsty na někoho z okolí, víš co myslím ne Pepíku? No tak prostě teď dělá všechno proto, aby viděl skutečné výsledky „pif paf“, opravdové, už to nechce vnímat jako chlapec. tak proč nám to nedopřát, aby si to ověřil a pochopil? Mezi námi, viděls někdy mrtvolu ošklivě zastřeleného? Já ano. A jako takový tvrdím- Fialka ať třeba pojde, tím okolí prospěje mnohem více než čmáráním 3,14čovin na dělo tanku, chudák.

da ny

Peoa25
On pan Fiala je ve válce od samého začátku a „zatáhl “ do toho celý národ i EU, opakovaně nám to vtlouká do hlavy:
Jsme ve válce hybridní, nejsme ve válečném stavu
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MO1fSG9M9kg
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gg_Lp-h_hvA
https://www.sez­nam.cz/komenta­re/15594139-jsme-ve-valce-fiala-chce-proti-rusku-sankce-na-hrane-myslitelneho
https://www.bles­k.cz/galerie/zpra­vy-valka-na-ukrajine/1122477/j­sme-ve-valce-rika-fiala-cesko-posila-ukrajine-zbrane-za-400-milionu-prvni-varka-uz-dorazila?foto=0

zjentek

Da ny, vždyť jen za to, co Fiala v kontextu s touto „válkou“ už udělal, by si zasloužil vojenský soud a přísný odsudek. Pokud si chce pravačkou hrát s vlastními puličkami a dělat u toho levačkou pif paf, tak prosím, já mu to neberu, ať si vlastní sílu demonstruje jak chce a ať podle toho skončí. Ale ať do tohoto svého boje nezatahuje mě, vlčáka, který je bez skrupulí schopen jediným úderem otevřenou dlaní do oblasti líčka tohoto sraba naučit prakticky vše, co se svým vlastních chováním naučit pokouší. Tolik k fialové karmě a upozorňuji- mějte se na pozoru, není to sranda, co Fiala předvádí, vážně ne a že zjentek nemluví do větru, anebo když to nemá smysl, to už taky víme. (; 👊

Drap

Usuzuji, že by rád byl, podle toho že dokonce již několikrát se zmínil : Jsme ve válce. Problém je pouze v tom, že to Rusku doposud nikdo neřekl. Myslím, že moje úvaha je zcela logická, stejně jako u ostatních dvou zmíněných. Proč by to jinak říkali?

Pepa25

Drap: jsme ve válce v tom smyslu, že válka Ruska a Ukrajiny probíhá s tím, ČR poskytuje podporu Ukrajiny. Samozřejmě, že nikdo nechce, abychom do války vstupili aktivně, navíc o tom nerozhoduje vláda.

Ametyst

Drape, celý Západ je v takovém loji, že válka je řešením. Vždyť byl od začátku tak natěšený, a hlásal, že Rusové napadli Ukrajinu, ačkoliv byli ještě celé týdny na svém vlastním území. Putin je ideální hromosvod.

Pepa25

Ametyst: zase konspirace. Jakém loji? Jaké řešení? Prosím fakta, ne pocity. Rusko napadlo Ukrajinu v únoru 2014, když anektovalo Krym. Putim není hromosvod, ale agresor.