hapiky

Je obličej každého člověka tzv. výkladní skříň, ve které se dá vše podstatné vyčíst?

Nemyslím tím nějaké mentalisty či iluzionisty apod.

Odpovědi
Kelt

Je zajímavé, kam chodíš na ty metafory? Možná ano, možná ne. Někdy může jít o přetvářku. Podstatná je řeč těla. Například Šmejdi předvádějí nekvalitní výrobky, a stejně tak nemusí být obličej upřímný.

anonym

Co podstatného? Charakter člověka? To velmi těžko. Zdravotní stav? Ano v tomhle ohledu se dá již vyčíst ledasco.

ivzez

Neřekla bych výkladní skříň, spíše určité zrcadlo.
Ano, je, z obličeje se dá vyčíst vše podstatné.

Kepler

Do jisté míry ano. Umí to ti nadaní a poučení. Je na to více odkazů, viz:
https://search­.seznam.cz/?q=%C4%8­Dten%C3%AD+tv%C3%A1%C5%9­9+obli%C4%8Dej&­oq=%C4%8Dten%C3%AD+tv%C3­%A1%C5%99+obli%C4%8Dej&­sourceid=szn-HP&sgId=RePr0MIH­RRMZpMPl9RABRNwokS-7kiwvknzfYG-vzL%3D%3D&thr­u=&su=&aq=

Drap

Ne, neni.

hapiky

minerz: Před mnoha léty jsme jeli parta lidí na výlet. V kupé seděl jeden neznámý člověk, který se s námi dal do řeči a posléze nám postupně každému řekl něco právě o jeho povaze a charakteru, U nikoho se nespletl snad ani o fous, u mě také ne. Dodnes se tomu podivujeme.