jirka F

Je obezita hodně velká nadváha nebo i nemoc?

Ještě dodám, že některý za to nemůžou, ty to můžou mít, že berou léky nebo štítná žláza atd.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemoc.

Další odpovědi
ReHu

Hodně velká nadváha.
Nemoc? Záleží na příčině nadváhy.

marci1

Obezita je nemoc. V mezinárodní klasifikaci nemocí má své přesné označení – diagnóza E66.
http://www.sym­ptomy.cz/diag­noza/kod?id=E66

briketka10

Nemoc štítné žlázy se jmenuje Hypotyreóza

Ti co mají nemocnou štítnou žlázu a strumu za svou
nemoc si mohou někdy sami a jindy ne poněvadž
nedodržují pokyny lékaře a stravují se nezdravě.
Většinou je tato nemoc vrozená.
Mají cukrovku a vystavují se velkému stresu což by
mohli také omezit.
Mohou ve stravě doplňovat jód.
A nesmí sportovat.
více v odkazu : http://nemoci­.vitalion.cz/hy­potyreoza/

Angi-Shy

ano je to obojí, někteří jedí protože prostě milují jídlo, někteří se stresem utápějí v jídle, je to i psychikou. Ale ano, kamarádka to má třeba ze štítné žlázy, já například zase z léků.. Ale je i víc nemocí, které nadváhu způsobují, viděla jsem hodně případů, ale bohužel si nepamatuju názvy těch nemocí.

Stejné to je třeba i s anorexií a bulimií.. někteří to dělaj z vlastní blbosti, druzí mají nějakou poruchu příjmu potravy a tak. Ale podotknu že třeba nejznámější žena, kterou neznalci nazívají blbou anorektičkou, má nemoc, kdy její tělo nedokáže pořádně zpracovávat potravu, musí jíst každých 15 minut aby vůbec přežila a přesto vypadá takto:
http://www.da­ilymail.co.uk/he­alth/article-1290231/Girl-eat-15-minutes-Lizzie-Velasquez-weighs-8-year-old.html

Hlada

Obezita je dnes považovaná za nemoc. Zajímavé je, že touto nemocí netrpěli vězni v koncentračních táborech.