Rudík 12

Je obcházenÍ turniketu na veřejných toaletách nelegální?

Asi je jasný, že to je proti pravidlúm, ale pokud je to i nelegální, tak jedná se o přestupek, nebo dokonce o trestny čin? Mě totiž dnes paní pustila obejitím systému turnikedu. Zajímalo by mě, jestli jsem se nedopustil trestného činu Děkuji

Odpovědi
Smack

Blbost.

Dochy

Čerpáš placenou službu, kterou jsi nezaplatil. Myslíš, že je to OK?

led

Pokiaľ prejdete týmto spôsobom so súhlasom služby (pani, pán, ktorý má z týchto toalet príjem) je to v poriadku (viď diskusia „Mě totiž dnes paní pustila obejitím systému“. Ak toto urobíte bez jej súhlasu, je jedno či je tam prítomná, alebo nie, spáchal ste priestupok neoprávneného vstupu do objektu. (Presná definícia je prirodzene iná).
Poľahčujúce je, ak je to jediná cesta k ochrane zdravia.

Rokio

Je to protiprávní a krádež.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rudík 12

Mě totiž dnes paní pustila obejitím systému. Zajímalo by mě, jestli jsem se nedopustil trestného činu

Disraeli

Nic na tom není a když to neděláš pravidelně… Se z toho nepose*ou z té jedné pětikoruny a jednou splachleho záchodu… Jinde bývají i zadarmo.
Taky mě jednou takhle někdo pustil. A jednou byly ty dveře otevřené dokořán a zatarasené (asi větrali umytou podlahu).
Taky jsem někoho takhle pustil.

Do basy tě za to nepošlou a ani pokuta za to nebude… I kdyby ses přímo přiznal té společnosti, tak by ti max řekl, abys to příště nedělal nebo by po tobě chtěli uhradit tu 5/10 Kč (ale spíš ne).

Barbuucha447

Tak použiješ a nezaplatíš. To by se nelíbilo ani tobě. Nebo snad ano?

Rudík 12

No nelíbilo. Ale když ,,ušetřím” 10kč, tak by to měl být jen přestupek(nejsem si úplně jistý). Nebo snad kvůli této maličkosi půjdu do vězení a dostanu trestní záznam?

Rudík 12

Ale já jsem se ptal zda se jedná jen o přestupek nebo trestný čin. WC stojí 5–10 kč, tak si myslim, že by to Trestný čin hned být nebusel.

Rudík 12

Ptám se!

Je to
PŘESTUPEK
TRESTNÝ ČIN ?????

led

Rudik 12
ak máte problém porozumieť odpoveď v slovenčine 15 a16 hodín pred napísaním vášho dvojnásobného hysterického rozčuľovania "Ptám se!
Je to:

  • PŘESTUPEK
  • TRESTNÝ ČIN ?????"

moja pôvodná odpoveď viď v odpovediach na túto otázku.

Preklad do češtiny:
„Pokud projdete tímto způsobem se souhlasem služby (paní, pan, který má z těchto toalet příjem) je to v pořádku (viz diskuse "Mě totiž dnes paní pustila obejitím systému“. Pokud toto uděláte bez jejího souhlasu, je jedno jestli je tam přítomna, nebo ne, spáchal jste přestupek neoprávněného vstupu do objektu. (Přesná definice je přirozeně jiná).
Polehčující je, pokud je to jediná cesta k ochraně zdraví. "

Dochy

Ptal ses jestli je to nelegální. Tak jaks to popsal v otázce to je nelegální.
Pokud Tě paní pustila, nemusí Tebe nějaká legalita zajímat. Ona je tam jakožto zástupce majitele/správce pro veřejnost. Pokud ti dovolila použít toalety bez placení, je to stejné jako by Ti to dovolil majitel. Z Tvého pohledu je to tedy zcela OK. Pokud je to pro majitele problém, musí si to vyřídit s tou paní. Ale běžně jsou takovéhle drobnosti zcela v režii a v pravomocech přítomného zaměstnance.

Rudík 12

Díky za odpověď! Takzě Pokud by se to mělo řešit s policí, tak by to nyl jen přestupek. Chápu to dobře?

Dochy

Opakovaně ti tu píšem, že pokud Tě pustila hajzlbabka, tak to není nic. Ona má právo Tě pustit, zastupuje majitele. Pokud to právo nemá, je to její problém. Z Tvého pohledu (pokud nemáš jinou spolehlivou informaci) máš-li instrukce od ní, máš instrukce od majitele.

Rudík 12

Ptám se!

Je to
PŘESTUPEK
TRESTNÝ ČIN ?????

Disraeli

Logicky je to přestupek… nad tím ani nemusíš přemýšlet.
Teď jen otázka, kdo tě pustil? Paní, která z těch záchodů vyšla (jako trochu divné, že by vyšla z pánských záchodů. Ale záchody, které mají turniket venku a teprve ve vnitř se oddělují na dámské, pánské a imobilní nejsou nic nezvyklého), uklízečka nebo paní u přepážky, která vybírá peníze nebo prostě jen hlídá/kontroluje (ale osobně jsem tipoval, že taková tam není, protože ty obvykle nejsou tam, kde je turniket)?
Pokud tě pustila uklízečka, tak nevím, jak to je…
Pokud tě pustila obyčejná žena („zákaznice“), tak je to přestupek.

Rudík 12

A pro koho je to trestné? Pro mě nebo pro uklízečku?

Disraeli

U té uklízečky by to asi byl taky přestupek…

Rudík 12

Pokud mě pustí uklízečka,. tak je to pravděpodobně legální (ale nejsem si jistý)