annas

Je občas správné, či dokonce občas nutné někomu zalichotit, nebo složit kompliment?

Jak chápete rozdíl mezi těmito slovy?

Nejlepší odpověď
www

Pokud si to zaslouží, proč ne kompliment!
Ale zalichotit? Ne, nemám rád lichotky, ani žádné jiné „vnucování“ 😉

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že je vcelku rozdíl mezi lichotkou a komplimentem.
A koho by kompliment nepotěšil. A někoho potěšit je velmi milé a nic to nestojí.

arygnoc

komplimenty skládám denně.
a rád.

anonym

Kompliment je projev galantnosti, dobrého tónu a etikety, díky čemuž je přijatelný, oceněný a vítaný.
Lichotka je licoměrná, účelová a podbízivá záležitost, kdy jeden chce od druhého/hé něco získat, od drobné protekce až po postel.

dědapetr

Zalichotit to určitě ne,to se dělá z vypočítavos­ti.Zato složit kompliment někomu,že něco dokáže je na místě a správné a tím ho podpořit.

anonym

Umim skladat komplimenty a myslim , ze zaroven tim i polichotim. ( napr., kdyz me nekdo pozve na obed , ktery sam uvaril a me opravdu chutnal ).. 🙂 . Ale sama neumim prijimat komplimenty , ani lichotky. -iv-