Vitek04

Je občan povinen poskytnout pomoc když to po něm policie žádá ? +Uvedu příklad

Příklad: Policie pronásleduje po dálnici pachatele ve vozidle, následně jiná hlídka, která je dále, vyzve řidiče kamionu aby se postavil do obou kruhů a zablokoval tak vjezd pro pachatele. Je povinen uposlechnout ?

Odpovědi
CTTON

Ano, jinak jde o neuposlechnutí úřední osoby, trestný čin.
Ať jde o cokoliv pokud ho úřední osoba vyzve musí vždy uposlechnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.