kurec

Je nynější nouzový stav nejdéle trvající nouzový stav od 2. světové války?

Tím myslím i nouzové stavy v zemích předchozích(Čes­koslovensko at­d…)

Nejlepší odpověď
Kepler

Nouzový stav se vyhlašuje teprve od r. 1998. Předtím, hlavně po válce, podobné stavy existovaly také, ale říkalo se jim jinak. Současný nouzový stav je bezkonkurenčně nejdelší. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nouzov%C3%BD_st­av_v_%C4%8Ces­ku

Další odpovědi
Pepa25

Na našem území ano. Ale v Evropě už byly samozřejmě delší mimořádné stavy, např. v Polsku přes 1,5 roku začátkem 80. let, z demoktratických zemí např. ve Francii po teroristických útocích v r. 2015.