zjentek

Je nutný cukerný roztok pro přípravu kompotu převařit?

Já to dělám tak, že cukr jen přeliji převařenou vodou v mikrovlnné konvici a zamíchám.

Nedělám to špatně? Jsem už dost zblblý z médií..

Nejlepší odpověď
annas

Já zavařuji jinak. Nedávám moc cukru, někdy místo cukru špetku soli, která zvýrazní chuť ovoce.

Na dno sklenice dám lžíci cukru, skládám ovoce a zaliji studenou vodou. Pak samozřejmě sterilizuje. Nikdy se mně nic nekazí.

--
Jinak cukerný roztok získáte svařením cukru s vodou.

Další odpovědi
isteron

Manželka má vo zvyku aj cukrový roztok krátko povariť, pre istotu.

johana 56

Cukerný roztok získám jen převařením podílu vody + cukru do úplného rozpuštění.
Převařením se zničí možné zbytkové nečistoty v cukru, zalitím vroucí vodou z konvice naopak mohu přidat nepatrné částice usazenin.
Takže pro přípravu kompotu doporučuji povařit. Není nutné zalévat vařícím roztokem, aby ovoce příliš nezměklo…