Je nutný chladič pevného disku, když 5 cm před diskem v přední části PC je 120 mm větrák dodaný se skříní?

Nejlepší odpověď
lexx

Nemusí pokud počítač neběží 16h/denně, hlavně aby okolo jednotky HDD cirkuloval chladící vzduch a nebyl naplocho bez mezery přilepen na CD nebo dvd ROM, druhý HDD, disketovou mechaniku nebo co tam máš.

Další odpovědi
Hlada

Jestli se disk předhřívá tak ano, jestli se nepřehřívá, tak ne. Optimální teplota je mezi 30 – 40°C.

rynek878

Ne,opravdu nemusí !!!