lota

Je nutné zajít k lékaři, když jsem si špatně vytrhla klíště (zůstala v kůži hlavička)?

Nejlepší odpověď
zjentek

teď už ti to nevytáhne ani lékař, pouze to vydesinfikuje. A to si doufejme udělala i ty sama hned po tom odtržení. K lékaři zajdi, pokud se to ošklivě zanítí. Pokud se to nezanítí, máš vyhráno a pak:

  1. bude to suché a časem to uškrábneš nehtem jako šupinku
  2. okolí hlavičky lehce zahnisá a pak ji vymáčkneš jako uhra ,)

Další odpovědi
badisko

pinzetou utrhni hlavicku a kusadla telo behem par dni vypudi podobne jako trisku …hlavne tu hlavicku nerozmackej ..:D a pokud ti tam zustaly jen kusadla tak klid ..:D

mosoj

Zajdi si klidně k doktorovi. On to vyndá a to je vše co může v této chvíli udělat. Dál už budeš jenom čekat .

Morčata331

Rychle k doktorovy je to velice nebezpečné

MK44

Pokud došlo k přetržení klíštěte, obzvláště pokud jste ho přitom mačkala, k lékaři bych zašel. Asi nebude moci udělat víc, než že ranku vydesinfikuje, ale může Vám říct, na jaké příznaky infekčních chorob si máte dávat pozor. Ptejte se ho. Klíště je parazit, který mohl přijít do styku s krví kdovíjakého zvířete. Některé nemoci jako limská boreliosa nebo klíšť. encefalitida mohou, při troše smůly, mít těžký průběh.
Možná si Vás lékař pozve na kontrolu, kdy Vás zkoukne odborným okem, zda nějaké příznaky neprojevujete a sama jste si toho ještě nevšimla. A pokud nic nenajde, alespoň budete v pohodě a nebudete se muset pozorovat, zda to či ono snad není příznakem …

anonym

Jednoznačně. IHNED, neváhej a makej do ordinace.