SonaB.

Je nutné žádat o první občanský průkaz v místě trvalého bydlišště ?

Bydlím přechodně v Praze a trvalé bydliště máme s dcerou v okrese Kutná HOra. Je nutné jet do KH požádat o její první OP, nebo je možné vyřídit žádost v Praze ?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak a kam se obrátit?

Občan může podat žádost o vydání občanského průkazu u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze u kteréhokoliv úřadu městské části Prahy 1 až 22. Od 1. ledna 2016 došlo ke změně příslušnosti pro vydání občanského průkazu (došlo ke zrušení místní příslušnosti podle trvalého pobytu občana). Vydávajícím úřadem bude ten obecní úřad obce s rozšířenou působností, u něhož občan podá žádost o vydání občanského průkazu.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx