oooondra

Je nutné vyprazdňovat před zimou nádrž na vodu?

Mám na mysli plastovou 1000l nádrž v kovové kleci (takový ten klasický typ používaný na zahrádkách nebo v prumyslových provozech).
Je tedy nutné ji kvůli mrazu celou vyprázdnit nebo stačí jen podstatná část (např. polovina)?

Nejlepší odpověď
Drap

Lepe je celá. Pokud přijdou silné mrazy, popraská nádrž i když tam bude třeba jen 1/4 vody.

Další odpovědi
isteron

Ide o to, že ľad sa rozťahuje na všetky strany, aj na dno. A mohol by roztrhať nádrž. Najmä vtedy, keď menej vody rýchlejšie zamrzne. Mal som v garáži cez zimu v plastovej bandaske ( 5 l ) asi polovicu vody a mrazy –10 °C, roztrhli dno a aj bok sa asi na 5 cm odrtrhol. Práve tam, kde zostala vody.

klob1

pokud je to ta od chemikálií originál ne ta kopie, tak vydrží jinak replikovaná ne.....vypraz­dňuji,ale může prý v klidu zamrznout a pohoda, je prý na to připravená..z vý­roby..tak jinak nevím, ale jednou jsme zapomněli a skutečně to vydržela.
znám její původ od výroby,tedy i výrobce,takže OK