Je nutné uvést banku účtu na kterou posílám sumu?

Poslala jsem objednávku a nevím jestli při bankovním převodu je nutné uvést banku, ve které má daná firma účet, nikde jsem tento údaj nenašla.

Nejlepší odpověď
anonym

Banka je definována čtyřmístným kódem v čísle účtu (vpravo od ´lomítka´) – a ano, tento kód musí být uveden.
Uvádět ale název banky slovy potřeba není.

Další odpovědi
atoris

Teraz sa používa nový systém bankových kódov : EBAN . Tam je alfabetický kod naľavo, na začiatku kódu, potom je číselný kód, potom nasleduje niekoľko 0, a celkom vpravo je číselný kód banky. Niektoré banky to zvyknú automaticky starý kód prekonvertovať na nový EBAN.