Nenaplněný

Je nutné umývat ledový salát ?

Je nutné při přípravě pokrmu umývat ledový salát ? Nestačí obrat pouze vrchní listy ? Voda která ulpí na listech pokrm částečně znehodnocuje. Okapání mí přijde zdlouhavé. Díky za rady

Nejlepší odpověď
Mad

Samozřejmě, nevzpomínáte si na průjmové onemocnění v Německu? Salát je hnojený všelijakými hnojivy a obzvlášť skleníkový.
Každá zelenina a ovoce by se měly omýt před konzuumací pod tekoucí vodou.
Stačí propláchnout a vložit do síta, zatřást a dát oschnout na čistou utěrku. Zrovna ledový salát není tak choulostivý na manipulaci,je sice křehký, ale pevný.