Katusa

Je nutné silikonovou formu před pečením vymazávat?

Popřípadě čím…?Jako klasickou formu máslem a potom poprášit moukou?Nebo vůbec?Je nová, chci o víkendu upéct dort, tak aby jsem něco nezkazila.Děkuju.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne. Silikonové formy byly vynalezeny především proto, aby usnadnily pečení a také aby byly skladnější než dříve používané formy. Vymazávat je opravdu zapotřebí není.

Další odpovědi
hanulka11

Já tyto formy nevymazávám, záleží na kvalitě formy…když ji vymažeš a vysypeš nic nepokazíš…ale to sis pak nemusela kupovat silikonovou

obyčejné formy nikdy nevysypávám moukou …povrch upečeného pěciva není pěkný ,lepší je strouhankou /můžeš i mletými ořechy či kokosem podle toho jaké těsto pečeš

a zde jsou zkušenosti druhých můžeš porovnat

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=vymaz%C3%A1v%C­3%A1n%C3%AD+si­likonov%C3%A9+for­my&sa=Vyhledat

Sůwa

Hodně zde bylo již napsáno, tak já jen doplním, že silikonové formy se dají použít i do mikrovlnky, samozřejmě taky bez vymazání. Zlatavou kůrčičku sice nedostanou, ale i tak jsou moučníky z MW moc dobré a hlavně rychlé. Ve vyšší formě se v MW dají dělat i houskové knedlíky